Šestnásty ročník Fest Anča 2023

FestAncalogo2023 resizeMedzinárodný festival animácie Fest Anča práve otvoril prihlasovanie filmov na svoj šestnásty ročník. Prijíma prihlášky v kategóriách krátky animovaný film, animovaný videoklip, animovaný film pre deti a študentský film. Registrácia je otvorená do 31. januára 2023. Tím organizátorov akceptuje len krátke animované filmy a videoklipy vyrobené po 1. januári 2021 a prihlásené s anglickými titulkami. Prihlasovanie tento rok prebieha cez službu Film Freeway. Proces prihlasovania je bezplatný do 31. decembra 2022. Prihlášky zaregistrované v období medzi 1. januárom a 31. januárom 2023 (tzv. Late Deadline) budú spoplatnené registračným poplatkom 5 eur za film.

Na Fest Anča 2023 bude možné súťažiť o ocenenie Anča Award v nasledujúcich kategóriách:

a) Najlepší krátky animovaný film (1000 €)
b) Najlepší študentský krátky animovaný film (500 €)
c) Najlepší animovaný videoklip (500 €)
d) Najlepší detský krátky animovaný film (500 €)
e) Najlepší slovenský krátky animovaný film (1000 €)

Fest Anča 2023 sa bude konať v Žiline v Novej Synagóge a na Stanici Záriečie v dňoch 29. júna až 2. júla 2023.  Festival  je jediný slovenský multimediálny FestNCA2023FOTOSimonLuptak resizefestival zameraný na animovaný film primárne pre dospelého diváka. Každoročne sa koná v Novej Synagóge v Žiline a v kultúrnom centre Stanica Žilina-Záriečie. Cieľom festivalu je prezentovať súčasné progresívne animované filmy spolu s tým najlepším z histórie žánru. Fest Anča sa snaží zvyšovať povedomie animovanom filme ako o plnohodnotnej umeleckej forme a vzdelávať svoje publikum o rôznych podobách animácie. Festival každoročne zahŕňa medzinárodnú súťaž animovaných krátkych filmov a hudobných videí, ale aj tematické a špeciálne fokusované filmové sekcie. Fest Anča ponúka prednášky, výstavy, workshopy, premietania pre deti a množstvo ďalších sprievodných podujatí.

Viac: festanca.sk, facebook.com/festanca. www.instagram.com/fest_anca
twitter.com/festanca, vimeo.com/festanca fotografie z predošlých ročníkov
Vaše otázky radi zodpovieme na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Foto: Šimon Lupták

 

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.