Diváci Febiofestu si môžu zostaviť vlastnú sekciu

mffklogo resizeNielen filmoví kurátori, ale aj samotní filmoví fanúšikovia budú môcť rozhodnúť o tom, aké tituly sa dostanú na plátna blížiaceho sa Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest. Jeho 24. ročník odštartuje v Bratislave od 2. do 8. marca 2017 a až do 4. apríla bude putovať po 10 slovenských mestách.

Vlastný výber filmových hitov na želanie ponúkne populárna sekcia Klubový Jukebox. Filmoví fajnšmekeri môžu hlasovať za svoj najobľúbenejší film prostredníctvom facebookovej stránky festivalu. V hre je už tradične desiatka najúspešnejších klubových snímok posledných rokov a päť titulov s najvyšším počtom hlasov sa dostane do programu MFFK Febiofestu 2017.

 

RichardMullerresizeRovnako ako minulý rok, keď sa o divácku priazeň s úspechom uchádzali dva slovenské filmy - Koza režiséra Ivana Ostrochovského a Eva Nová režiséra Marka Škopa, aj tento rok sa v hlasovaní ocitli domáci reprezentanti: jeden z najočakávanejších slovenských filmov tohto roka – dokument Richard Müller: Nespoznaný režiséra Mira Rema, ktorý si v kinách od jeho nedávnej premiéry pozrelo už takmer 7000 divákov a debutový film Erika Prausa Zem, ktorá hľadá svoje nebo, ktorý mal premiéru práve na pôde Febiofestu minulý rok. Povestnú mincu do Klubového Jukeboxu možno hodiť aj oscarovým nominantom - filmom Ida, Mustang či Pieseň mora alebo diváckym hitom ako Amy či Divoké historky.

Klubový Jekebox: Hlasovanie spustené až do 15. januára 2017
https://www.facebook.com/events/1836581379953602/permalink/1836583363286737/

 

Kandidáti:

Richard Müller: Nespoznaný, r. Miro Remo, Slovensko / Česko
Zem, ktorá hľadá svoje nebo, r. Erik Praus, Slovensko
Máme pápeža, r. Nanni Moretti, Francúzsko / Taliansko
Mustang, r. Deniz Gamze Ergüven, Francúzsko / Nemecko / Turecko
Toto je náš svet, r. Matt Ross, USA
Melancholia, r. Lars von Trier, Dánsko / Francúzsko / Nemecko / Švédsko / Taliansko
Ida, r. Paweł Pawlikowski, Dánsko / Poľsko
Pieseň mora, r. Tomm Moore, Belgicko / Dánsko / Francúzsko / Írsko / Luxembursko
Amy, r. Asif Kapadia, Veľká Británia
Divoké historky, r. Damián Szifron, Argentina / Španielsko

 

jukebox resizeEšte stále možno zakúpiť špeciálny Febiopas, ktorý umožní 10 voľných vstupov na akékoľvek festivalové projekcie počas bratislavského festivalového maratónu. Len do 31. decembra 2016 je za zvýhodnenú cenu 10 eur v predpredaji prostredníctvom portálu www.inviton.sk - https://www.inviton.sk/event/medzinarodny-festival-filmovych-klubov-febiofest-2017 a v hlavnom festivalovom dejisku – v Kine Lumiere v Bratislave. Po vianočnej akcii sa cena Febiopasu postupne zvýši na dvojnásobok.

 

Divákom sa počas Febiofestu 2017 predstaví vyše 100 snímok v 10 sekciách. Výber filmov z bratislavskej časti poputuje od 4. marca do 7. apríla 2017 až do 10 slovenských miest - do Košíc, Prešova, Martina, Banskej Bystrice, Levíc, Trnavy, Trenčína, Prievidze, Kežmarku a po prvýkrát aj do Popradu.

 

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.