Výročná cena Febiofestu pre Andrzeja Jagodzińskeho

Jagodinski resizeJe už tradíciou, že každoročne na medzinárodnom filmovom festivale Febiofest prebieha udeľovanie Výročných cien Asociácie slovenských filmových klubov. Tento rok sa však ASFK rozhodla udeliť Výročnú cenu za prínos slovenskej kinematografii a klubovému hnutiu ešte raz, výnimočne mimo festivalu, a to riaditeľovi Poľského inštitútu v Bratislave Andrzejovi Jagodzińskemu.

Andrzej Jagodziński stál na čele Poľského inštitútu v Bratislave od septembra 2010. Je tiež prekladateľom literatúry a bol prvý výkonný riaditeľ Medzinárodného vyšehradského fondu v Bratislave. Po piatich rokoch v úrade sa však jeho aktuálne pôsobenie na Slovensku končí. Už od začiatku nástupu do Poľského inštitútu intenzívne spolupracoval na kultúrnych podujatiach a filmových uvedeniach s Asociáciou slovenských filmových klubov či Slovenským filmovým ústavom. Poľský inštitút sa aj vďaka nemu stal pravidelným partnerom filmových podujatí. „ Práve vďaka Andrzejovi sme spoznali významné diela súčasnej poľskej kinematografie a mali možnosť diskutovať s tvorcami. Boli to krásne chvíle a verím, že budú pokračovať aj v budúcnosti, pretože viem, že na poľskej strane máme vynikajúceho prostredníka,“ hovorí prezident MFF Febiofest a podpredseda Výkonného výboru ASFK Peter Dubecký. „Cena za prínos slovenskej kinematografii a klubovému hnutiu je poďakovaním Asociácie za dlhoročnú spoluprácu a podporu,“ dodáva.

 

Cenu si prevzal riaditeľ Poľského inštitútu v Bratislave osobne v rámci špeciálneho uvedenia filmu Matka Králov v Kine Lumière – kine Slovenského filmového ústavu – v Bratislave. To sa uskutočnilo včera aj s osobnou účasťou režiséra Janusza Zaorského. Tak ako ostatní držitelia Výročných cien ASFK, aj Andrzej Jagodziński si odniesol cenu v podobe skleneného filmového kotúča slovenského výtvarníka Pala Macha.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.