Prvá reklamná kampaň vygenerovaná umelou inteligenciou na Cinematiku

Cinematiklogo resizeMedzinárodný filmový festival Cinematik Piešťany v spolupráci s agentúrou dotcom advertising spúšťa prvú reklamnú kampaň na Slovensku, ktorej vizuál vytvorila umelá inteligencia a to za necelých 20 sekúnd. Séria vygenerovaných festivalových plagátov, spotov a postov zobrazuje emócie, ktoré prežívajú návštevníci Cinematiku sediaci v kinosálach.

"Zdanlivo jednoduché vizuály sú na druhý pohľad trochu zvláštne, miestami až desivé. Keď nám ich agentúra prezentovala, trochu nás zaskočili. Ale v dobrom. Aj festivalové filmy sa často hrajú s diváckymi očakávaniami a končia inak ako sa zdalo na začiatku.” opísal svoje pocity Peter Konečný, člen Plagaty resizeprogramovej rady Cinematiku. "Filmy sú o emóciách a ich prežívaní, filmový festival je vlastne festivalom emócii. Na ich odprezentovanie sme využili niečo, čo emócie nikdy nezažije. Umelú inteligenciu. A ak by nám ľuďom vedela závidieť, určite by sa tomu neubránila. V tom spočíva jednoduchosť a krása tohto pohľadu na kampaň pre Cinematik." - Roj & Dvorecky, kreatívni riaditelia reklamnej agentúry dotcom advertising.

Vizuály vygeneroval OpenAI DALL·E 2 - nový systém umelej inteligencie, ktorý dokáže vytvárať realistické alebo štylizované obrázky na základe opisu zadaného v prirodzenom jazyku. Dokáže kombinovať rôzne koncepty, atribúty a štýly. “Pri experimentovaní s Dall-e nás nadchlo, že umelá inteligencia, ktorá dokáže vytvárať dokonalé obrázky štrikovaných zvieratiek, dizajnérskych stoličiek, či Cine2022 resizehistorických fotografií jazdcov na T-Rexovi, má problém s verným vizualizovaním obyčajných emócií.” opisuje proces tvorby kampane Marek Szold, Art Director dotcom advertising.

V septembri otvorí svoje brány už po 17. krát Medzinárodný filmový festival Cinematik v Piešťanoch. Milovníci kvalitnej kinematografie si medzi 13. a 18. septembrom užijú viac ako stovku celovečerných a krátkych filmov a zažijú filmový maratón plný emócií. Návštevníci sa môžu tešiť nie len na kvalitný filmový program, ale aj na prestížne filmové súťaže, očakávané premiéry či pestrú zostavu slovenských a zahraničných hostí.

 

 

 

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.