Na Cinematiku viac ako 90 filmov

Cinematiklogo resizeJedenásty ročník medzinárodného filmového festivalu Cinematik v Piešťanoch sa začína už dnes (13. septembra 2016). Prinesie takmer stovku filmov domácej i zahraničnej produkcie a nebudú chýbať ani zaujímavé sprievodné podujatia. Aj tento rok festival zaradil do svojich sekcií z filmovej scény len to najlepšie. Európske filmy budú môcť diváci vidieť najmä v sekcii Meeting Point Europe, kde sa pobije o toto ocenenie presne 10 titulov.

Medzi snímkami nebude chýbať oscarový Saulov syn (Saul fia), Toni Erdmann - snímka o komplikovanom vzťahu otca a dcéry nedávno uvedená v Cannes a tiež dokumentárny film o aktuálnej téme utečeneckej krízy Oheň na mori.

Tohoročný festival pripravil jednu zo svojich sekcii s internetovým portálom Kinema.sk a vybral päticu filmov uznávaných režisérov svetového renomé. Premietne v nej ostatné filmy Xaviera Dolana, Jima Jarmuscha či Bruna Dumonta, každý s originálnym rukopisom. V prípade Dolana ide o drsnú konfrontáciu mladíka s problematickými vzťahmi vo vlastne rodine. Jarmusch prináša príbeh mladého vodiča autobusu, ktorý si svoj rutinný život spríjemňuje písaním básni. A Bruno Dumont opätovne rozpráva absurdný príbeh zasadený na začiatok minulého storočia, kde sa stretávajú dve zvláštne a odlišné rodiny. Rozdielne sú najmä svojou spoločenskou triedou. Problém nastáva, keď sa rybársky mladík Ma Loute zamiluje do šľachtičnej Billie a jeho láska je opätovaná

Okrem množstva snímok program festivalu je doplnený aj o viacero sprievodných podujatí. Medzi tie najzaujímavejšie určite patrí tzv. Cinematik v čajovni. Vo štvrtkový večer (15. september) si môžu návštevníci oddýchnuť v čajovni Slnovrat, kde posedenie pri popíjaní čajov zo všetkých kútov sveta doplní projekcia filmu Ranhojič nemeckého režiséra Philippa Stölza. Po filme je pripravený tematický nočný kvíz s moderátorom Mišom Vojtekom. Akreditovaní návštevníci festivalu majú vstup na Cinematik v čajovni zdarma a k tomu 15-percentnú zľavu na všetky čaje v ponuke.

Okrem filmového podujatia spojeného s nočným kvízom bude tohtoročný festival plný aj kvalitných hudobných akcii. Žánre tzv. trip hopu a elektroniky spojeného s tónmi sviežeho funku či swingu predstaví v stredu večer (14. september) producent a DJ Duham. V ten istý večer vystúpi aj mladá talentovaná speváčka Mila...Mila 207, ktorá napriek úspešnému štúdiu operného spevu obľubuje aj underground. Pri svojich vystúpeniach vychádza z improvizácii a naviac si vlastné texty píše sama.

Ani tento rok nebude na Cinematiku chýbať DJ Gonzo - fanúšik hudby rôznych štýlov. Gonzo pravidelne hráva vo viacerých kluboch v Bratislave. Sobotný večer o 21. hodine (17. septembra) zahrá v ŽiWelli trojčlenná kapela z Nitry Fresh Out Of The Bus. Podobne pozoruhodné bude aj vystúpenie DJa SKB, ktorý zahrá v Kurasalone hneď v prvý den festivalu (13. september). Cinematik aj v roku 2016 originálne pospájal filmové a hudobné zážitky. Príďte sa o tom presvedčiť do Piešťan.
Akreditácie na festival Cinematik si môžete zakúpiť už dnes na stránke www.cinematik.sk.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.