Hlavná porota na festivale v Cannes

Cannes2023logo resizeUž od februára je známe, že predsedom hlavnej poroty na 76. festivale v Cannes bude švédsky režisér Ruben Östlund. Kompletnú porotu sa však podarilo zostaviť len v týchto dňoch a od dnes už vieme, kto bude posudzovať filmy hlavnej súťaže, teda celovečerné hrané filmy.

Hlavnaporota resizeK Östlundovi, držiteľovi dvoch Zlatých paliem za Štvorec a Trojuholník smútku, pribudla francúzska režisérka Julia Ducournau, ktorá získala Zlatú palmu za film Titane v roku 2021. Ponuku byť v porote prijala aj americká herečka, režisérka a producentka Brie Larson – držiteľka Oscara za úlohu vo film Room. Maroko bude v porote zastupovať režisérka a scenáristka Maryam Touzani, Zambiu a Veľkú Britániu scenáristka a režisérka Rungano Nyoni. V deväťčlennej porote bude aj americký herec, scenárista a režisér Paul Dano, argentínsky režisér a scenárista Damián Szifrón a afgansky spisovateľ a režisér Atiq Rahimi. A nebude chýbať ani francúzsky herec Denis Ménochet.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.