Cannes 2010 – doplnený program

Cannes-logoCanneský festival (Festival de Cannes) sa tohto roku usporiada už po šesťdesiaty tretí raz, a to v dňoch od 12. do 23. mája. Zoznam filmov sme už na našej stránke uverejnili, ale nebolo by to Cannes keby sa aj v poslednej chvíli niečo nemenilo. Tradične je tomu tak aj tohto roku. Teda nebude to, ako sa pôvodne predpokladalo, 16 filmov, ale 18 snímok bude súťažiť o Zlatú palmu a iné ceny.

Hlavnú súťaž, teda celovečerné hrané filmy, doplnia ešte dva filmy. Bude to film Rizhao Chongqing od čínskeho režiséra Wang Xiaoshuaiho a snímka maďarského režiséra Kornéla Mundruczoá Tender son – the Frankenstein Projekt (A Frankenstein terv).

Sekciu Certain regard (Istý pohľad) obohatia tiež dva filmy - Carancho argentínskeho režiséra Pabla Trapera a čínska snímka režiséra Jia Zhang Keho I Whis I Knew.

Mimo súťaže sa predstaví rumunský režisér Andrei Ujica filmom Autobiographie de Nicolae Ceausescu, čo hádam jediné nepotrebuje vysvetľovať, čo bude jeho témou. A takisto sa mimo súťaže zaradila snímka francúzskeho režiséra Oliviera Assayasa Carlos.

Kristin_Scott_Thomas_2_resizeMimoriadnu projekciu bude mať americký film Lucy Walkerovej Countdown to zero. Brazílsky režisér Carlos Diegues dal dohromady 5 krátkomertážnych filmov svojich kolegov (Manaira Carneiro, Wagner Novais, Rodrigo Felha, Cacau Amaral, Luciano Vidigal, Cadu Barcelos, Luciana Bezerra) pod názvom 5 x Favela a takisto bude mať osobitnú projekciu.

Festival 12. mája slávnostne otvorí film Ridleyho Scotta Robin Hood v ktorom si hlavnú úlohu zahral Russell Crove. Slávnostnú ceremóniu otváracieho večera bude uvádzať známa a populárna herečka Kristin Scott Thomasová.

 

P.S. Zmeny sme doplnili aj do pôvodného zoznamu.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.