Johnny Depp: Robím filmy pre publikum

Johnny_Depp_resizeJohnny Depp, o ktorého sa išli v Cannes ženy potrhať, neprišiel na premiéru mimosúťažného filmu Piráti Karibiku 4 strapatý, dlhovlasý a neogabaný, ale elegantne oblečený, magické čierne oči si skryl za okuliare, biele sako mu slušalo a vôbec pôsobil mimoriadne kultivovane. Odkedy žije s francúzskou herečkou Vanessou Paradis a stal sa otcom dvoch detí, búrlivák sa stratil. Režisér Rob Marschall ho prizval aj k spolupráci na scenári. Z tlačovej besedy, ktorá trvala skoro hodinu, vyberáme niekoľko jeho odpovedí na zvedavé otázky novinárov.


„Dostal som šancu pracovať na scenári, tak som sa jej chopil. Mali sme viac dobrých nápadov,ale použili sme len tie, ktoré by scenár vylepšili. Zle nápady sme vypustili, tých sa netreba zbytočne držať.“ Zaujímalo nás, aké zlé nápady ma na mysli. „Biznis. Producenti čakajú, že sa im vložené peniaze do filmu čo najskôr vrátia. To však nie je moja parketa. Ja nakrúcam filmy pre publikum. Ak ma postava Jacka Sparrowa bude nudiť, tak poviem: Stop! Myslím si však, že pokračovanie štvrtých Pirátov Karibiku sme nakrúcali práve pre publikum. Keď sa to niekomu nebude páčiť, je to jeho problém." Na otázku, či sa už vzdal cesty, na ktorú nastúpil s  režisérom Jimom Jarmuschom, ktorý patrí k najinvenčnejším nezávislým tvorcom povedal: „ Nikdy som túto cestu neopustil. Vždy hľadám projekty, ktoré ma zaujmú. Moje prvé filmy boli neúspešné. Vybudoval som si však kariéru  na neúspechu. A to mi presne konvenovalo.“ Kritiky ho však zaujímajú. "Áno, bojím sa kritikov. Vždy ma vystrašia. Práve preto som prišiel aj do Cannes“, zažartoval Johnny a dodal „ Je to pre mňa česť prezentovať film v tak očarujúcom kontexte, lebo festival je vrchol.“ Tiež priznal, že priam rád prehráva, nemá starostí s tým, že sa mu niečo nepodarí a nerobí filmy len za odmenu. „ Rád vymýšľam kreujem postavy. Samotné triky ma nezaujímajú. Aj z mnohých mojich starších filmov by som ich najradšej vystrihol.“ Pre Johnnyho Deppa je rodina prvoradá  a na otázku, či sa aj jeho deti pozerajú na jeho filmy sa len pousmial a dodal: " Vidia viac mojich filmov ako ja a zohrávajú v mojom živote strážneho anjela. Otestoval som si na nich tajne aj Sparrowa. Moja dcéra sa hrala s bábikou a počula nejaké hlasy. Poprosila ma, či by sa na to nemohla pozrieť. Veľkoryso som jej to dovolil. A keď ma moje deti nevyhodili za dvere za dvere, tak to zrejme prijali.“

Zaznamenala : Emília KIncelová
-

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.