Art Film Fest bude v noci šokovať

vizual_AFF2010_resizeJednou z najobľúbenejších sekcií Art Film Festu je Nočná prehliadka, ktorá prináša filmové lahôdky v podobe viac či menej bizarných, a zároveň unikátnych filmov, ktoré diváci nemajú možnosť vidieť v bežnej kinodistribúcii, ale ani vo filmových kluboch.

Pre minuloročných návštevníkov festivalu je už meno Cory McAbee známe vďaka temnému sci-fi Americký astronaut. Tentoraz Stingray_Sam_Jack_Stevenson-12Tls_resizefestival prinesie jeho najnovší sci-fi muzikál v šiestich častiach Stingray Sam, o ceste naprieč galaxiou za vytúženou slobodou. Talentovaný americký filmár a hudobník aj tentoraz kombinuje živú akciu s fotomontážou a vytvára svet, v ktorom sa spájajú moderné technológie s atmosférou z tradičného westernu a muzikálu. A k tomu hrá hudba kultovej kapely The Billy Nayer Show. Z Izraela pochádza dráma o maximálnej fyzickej izolácii človeka, nečakanom „votrelcovi“ a prekonávaní vlastných bariér Phobidilia. Ide o prvý celovečerný film bratov Dorona a Yoava Pazovcov, ktorí majú za sebou dlhý rad hudobných videoklipov, reklám a seriálov.

Celovečernou prvotinou je tiež mysteriózny mokument Jazero Mungo režiséra Joela Andersona o stratenom dievčati a zároveň o veľkom smútku pozostalej rodiny. Nomináciou BAFTA 2010 za výnimočný debut britského autora, režiséra a producenta sa môže pochváliť Stuart Hazeldine a jeho film Exam. V Hollywoode vysoko žiadaný scenárista nakrútil sugestívny psychologický triler o skupine ľudí, podrobovanej testu na EXAM_STILLS2_Independent-12Tls_resizevysokú pracovnú pozíciu. Čo je však skúška a čo skutočnosť? Cenu BAFTA 2009 pre najlepší britský nezávislý film má na konte Mesiac, ďalšie jedinečné sci-fi Nočnej prehliadky. Rozpráva príbeh astronauta, ktorý musí na mesačnej základni čeliť čomusi neznámemu, ale najmä sebe samému. Režisér Duncan Jones, syn hudobníka Davida Bowieho dokazuje, že kvalitný vedeckofantastický film sa dá nakrútiť aj s nízkym rozpočtom.

A ako to dopadne, keď sa stretnú policajti, gangstri a živí mŕtvi? V programe je aj prvý francúzsky film o zombie Horda režisérov Benjamina Rochera a Yannicka Dahana, ktorý získal na festivale fantastického filmu Fantasporto cenu pre najlepší scenár a kameru.
V neskorých nočných hodinách Art Film Festu príde na rad celkom osem titulov, ktoré budú divákov šokovať a baviť zároveň.

Foto: Art Film Fest

Na obrázkoch: Zábery z filmov Stingray Sam a Exam

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.