Nové filmy v máji

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Ďalší STAR TREK, komédia o láske a priemyselnej špionáži DVOJITÁ HRA, komédia o večných tínedžeroch ZNOVU 17, historická kostýmová dráma VOJVODKYŇA a do filmových klubov prichádzajúci balkánsky SUD PRACHU.
Film, KFN

Sprievodný program k výstave Osemdesiate: slovenské filmy
Od 5. mája do 23. júna bude každý utorok večer sprievodným programom k výstave Osemdesiate, postmoderna v slovenskom výtvarnom umení 1985-1992 premietanie filmov. Ich výber reflektuje stav jedinca na konci jednej éry, lektorské úvody k nim bude mať Eva Filová. Vstup na projekcie v budove SNG na Riečnej ulici je voľný.


Výstavy, SNG

Keira Knightley a Ralph Fiennes vo filme Vojvodkyňa
"V našom naželstve sme boli traja" je nielen výrok princeznej Diany, ale týka sa sa aj filmu Vojvodkyňa. Ten nás prenesie do 18. storočia a priblíži príbeh šľachtičnej Georgiany, pratety princeznej Diany. Film získal Oscara a cenu BAFTA v kategorii „najlepšie kostýmy“, bol nominovany na Oscara v kategorii „najlepšia výprava“. V kinách od 7. mája.
Film, Magic Box

Do filmových klubov sa vracia balkánsky Sud prachu
Dramatická príbehová mozaika podľa úspešnej divadelnej hry macedónskeho autora Dejana Dukovského sa odohráva v Belehrade počas 24 hodín, najmä v noci. V 12 príbehoch videných očami mladého taxikára sledujeme zástupcov rôznych generácií a rozdielnych sociálnych a kultúrnych skupín zviazaných putami iracionálnej nenávisti, nevraživosti, brutality a barbarstva, vášne a ľahostajnosti. V distribúcii od 7. mája.
Film, ASFK

Krvavý Valentín 3D: horor, kde sa vraždí krompáčom
Vinou Toma Hanningera, neskúseného baníka, bolo v šachte zavalených a následne na to usmrtených päť ľudí. Jediný, kto túto udalosť prežil, je Harry Warden, ktorý sa od tejto katastrofy nachádza v kóme. Ale pozor! Je to práve on, kto volá po odplate! Presne rok po tragédii, na deň svätého Valentína, ožije a brutálne zavraždí krompáčom dvadsaťdva ľudí. V kinách od 30. apríla.
Film, Magic Box

Bohaté zastúpenie slovenskej kinematografie na prehliadke Kino na hranici
Slovenskí filmári sa sťahujú do poľského Cieszyna a Českého Tešína. Aspoň tak to vyzerá podľa programu 11. ročníka prehliadky Kino na hranici v tomto hraničnom meste, zameranej na prezentáciu stredoeurópskej kinematografie. V programe podujatia, ktoré sa koná od 28. apríla do 3. mája 2009, bude Slovensko tento rok zastúpené viac ako dvadsiatimi snímkami v troch sekciách.
Film, Slovenský filmový ústav

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.