V Bansku triumfovala Siedma hora

Deviaty ročník Medzinárodného horského filmového festivalu v bulharskej mekke horských športov, Bansku, ponúkol prehliadku výnimočných dokumentárnych diel z 27 krajín sveta, stretnutia so 14 prominentnými svetovými, speleológmi, dobrodruhmi a osobnosťami alpinizmu (akými sú napríklad Kurt Dimberger, Alessandro Anderloni či John Porter) a 12 umeleckých expozícií z oblasti fotografie, maliarstva a sochárstva.

Medzinárodná porota festivalu udelila v nedeľu 29. 11. 2009 šesť štatutárnych cien filmom, ktoré vybrala z konkurencie 114 snímok. Jednou z nich bola aj Cena za horolezectvo, dobrodružstvo a objavovanie pre slovenského dokumentaristu Pavla Barabáša za film Carstensz - Siedma hora, ktorý zachytáva stret dvoch rozličných kultúr pri výstupe na najvyššiu horu Novej Guinei. Hlavnú cenu získal francúzsky film Berhault režisérskej dvojice Gilles Chappaz a Raphael Lassabliere.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.