Slovenské filmy v Indii

slepe_lasky_resizeAž do ďalekej Indie pocestujú slovenskí tvorcovia na prelome októbra a novembra, a to na Festival slovenského filmu v New Dillí, na ktorom sa premietne päť slovenských filmov. Prehliadka sa uskutoční v termíne od 31. októbra do 2. novembra so zámerom predstaviť indickému publiku aktuálnu slovenskú filmovú tvorbu.

Program festivalu je zameraný na súčasnú kinematografiu. Počas štyroch dní sa v New Dillí premietne jeden z našich najúspešnejších filmov v zahraničí, dokument Slepé lásky Juraja Lehotského, ktorý bude na festivale jediným zástupcom našej dokumentaristickej tvorby. Hranú tvorbu bude reprezentovať štvorica filmov Muzika Juraja Nvotu, Návrat bocianov Martina Repku, Slnečný štát Martina Šulíka a Cinka Panna Dušana Rapoša. Takmer každý z hraných filmov bude mať na festivale svojho zástupcu. Muziku osobne uvedie jej režisér Juraj Nvota spolu s dcérou Dorotou Nvotovou, predstaviteľkou rozšafnej Anče vo filme, snímku Návrat bocianov predstaví režisér Martin Repka a s filmom Cinka Panna divákov oboznámia jeho scenárista Ľubomír Slivka a producentka Katarína Vanžurová. Otváracím filmom festivalu budú Slepé lásky, otvorenia sa zúčastnia všetci slovenskí tvorcovia. Festival slovenského filmu sa v takejto podobe organizuje v Indii po prvýkrát.

Festival slovenského filmu v New Dillí sa realizuje z poverenia Ministerstva kultúry SR ako recipročné podujatie k Festivalu indických filmov, ktorý sa konal v Bratislave v máji 2007 a slovenským divákom ponúkol šesť indických filmov rôznych žánrov a z rôznych období kinematografie. Organizuje ho Slovenský filmový ústav (SFÚ) v spolupráci s Veľvyslanectvom SR v Indii na základe bilaterálnej kultúrnej dohody medzi Slovenskou republikou a Indiou. Spoluorganizátorom na indickej strane je Riaditeľstvo filmových festivalov pri Ministerstve informácií a vysielania Indie.


Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.