Cinematik sa presunie do Paríža roku 1936

faubourg_36_poster_resize Slávnostné otvorenie Medzinárodného filmového festivalu Cinematik v Piešťanoch bude v znamení slovenskej predpremiéry najnovšieho titulu režiséra Christophe Barratiera – Faubourg 36, nominovaného v piatich kategóriách národnej francúzskej filmovej ceny Cézar. Miesto do zbojníckej Terchovej sa diváci otváracieho ceremoniálu presunú do mesta snov, šansónu a kabaretu - Paríža v roku 1936. Dôvodom zmeny filmových kulís, je stiahnutie pôvodne dohodnutej kópie koprodukčného titulu Jánošík. Pravdivá história, producentom Dariuszom Jablonskim.

Slávne kabaretné divadlo Chansonia sa v období nepokojov a protestných pochodov dostáva do problémov a jeho existencia je ohrozená. Hŕstka zanietených hercov, spevákov a komikov, pre ktorých je divadlo všetkým, sa však rozhodne vrátiť do Chansonie život, a na vlastnú päsť pripraviť predstavenie, aké tu ešte nebolo! Začnú skúšať vlastnú komédiu, ktorej však stále niečo chýba, aby bola naozajstným trhákom. Ale len do chvíle, kým sa na konkurze neobjaví mladá očarujúca Douce, ktorá všetkých očarí svojím spevom a prinesie so sebou nádej pre divadlo i celý Paríž.

Otvárací ceremoniál je prístupný aj všetkým akreditovaným účastníkom, čím sa potvrdzuje festivalová koncepcia Cinematiku a jasné zameranie na diváka. Festival potrvá až do 15. septembra a v jednej súťažnej a jedenástich nesúťažných sekciách ponúkne viac ako 120 filmových titulov.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.