Patrik Lančarič získal ocenenie Gold Ladybird

Dňa 26. 6. 2009, získal režisér Patrik Lančarič za film Rozhovor s nepriateľom ocenenie Gold Ladybird (Zlatá lienka) pre najlepší debut hraného filmu Vyšehradských krajín v rokoch 2007-2008. Cenu si osobne prevzal v Budapešti, počas záverečného ceremoniálu prvého ročníka Vyšehradského filmového festivalu (Visegrad Summer Film Festival). Cena bola udelená medzinárodnou porotou, ktorej členovia sú režiséri a kritici z Poľska, Českej republiky, Maďarska a Slovenska.
Patrik Lančarič je divadelný a filmový režisér, ktorý filmom Rozhovor s nepriateľom debutoval na filmovom plátne. Film sa nakrúcal počas roku 2006 v drsných podmienkach zimy v nebezpečnom teréne Jánošíkových dier v Terchovej. Je spracovaný na motívy rovnomennej novely Leopolda Laholu, o hľadaní princípu ľudskosti. Dej sa odohráva počas jedného dňa na konci druhej svetovej vojny v drsnej zasneženej krajine, cez ktorú nemecký vojak vedie svojho zajatca na smrť.
V súčasnosti pripravuje s produkčnou spoločnosťou beetle celovečerný hraný film s názvom Ja Malkáč nakrútený podľa bestsellerov Ľuba Dobrovodu Ja Malkáč (2005) a Ja Velkáč (2008). Rodinná komédia o detstve prežitom v socialistickom Československu, o spolužití Čechov a Slovákov nielen v spoločnom štáte, ale aj v rodine.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.