Čierne okuliare (Taliansko / Francúzsko, 2022)

Occhiali neriOcchiali neri
Mysteriózny / Horor / Thriller, 86 minút
Réžia: Dario Argento. Scenár: Dario Argento, Franco Ferrini. Kamera: Matteo Cocco. Strih: Flora Volpelière. Hudba: Arnaud Rebotini. Hrajú: Ilenia Pastorelli, Asia Argento, Andrea Zhang, Guglielmo Favilla, Maria Rosaria Russo, Paola Sambo, Andrea Gherpelli, Ivan Alovisio, Mario Scerbo, Gennaro Iaccarino, Viktorie Ignoto, Maurizio Jiritano, Cristiano Simone Iannone
Slovenská premiéra: 20. októbra 2022
V takmer vyľudnenom letnom Ríme, uprostred hypnotického zatmenia Slnka, sa záhadný sériový vrah začne zameriavať na luxusné prostitútky. Diana je jednou z nich. V zúfalej snahe uniknúť sa stane obeťou vážnej autonehody, po ktorej oslepne. Po dlhej rehabilitácii sa Diana dozvie, že jediným ďalším preživším nehody je dieťa čínskeho pôvodu menom Chin, ktoré po nehode osirelo, a rozhodne sa oň postarať. Obaja pochádzajú z odlišného kultúrneho prostredia, ale spája ich zvláštne puto, ktoré im umožňuje brániť sa pred túžbou sériového vraha po pomste. Po desaťročnej prestávke sa Dario Argento vracia k réžii s filmom, v ktorom sa mieša atmosféra talianskeho "gialla" pulp fiction z jeho ranej tvorby s legendárnym nádychom hororu, tentoraz však s dávkou ostrej irónie. Čierne okuliare sú bezhlavým útekom medzi mestom a vidiekom, filmom, ktorý skúma sociálny konflikt medzi bohatými mestskými časťami a čínskou štvrťou v Ríme. Majstrov pohľad premieňa túto nočnú moru na čistú geometriu a triedny boj na metafyzickú architektúru pripomínajúcu Antonioniho.
Foto: Film Europe

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.