Ghost Dog - Cesta samuraja (USA / Francúzsko / Nemecko / Japonsko, 1999)

Ghost Dog The Way of the SamuraiGhost Dog: The Way of the Samurai
Akčný / Dráma / Krimi / Thriller, 116 minút
Réžia: Jim Jarmusch. Scenár: Jim Jarmusch. Kamera: Robby Müller. Strih: Jay Rabinowitz. Hudba: RZA. Hrajú: Forest Whitaker, John Tormey, Cliff Gorman, Dennis Liu, Richard Portnow, Tricia Vessey, Henry Silva, Frank Adonis, Victor Argo, Gano Grills, Chuck Jeffreys, Isaach De Bankolé, Gary Farmer, Tracy Howe, Harry Shearer, RZA, Sharon Angela, Jamie Hector, Joseph Rigano, Vinny Vella, Scott Bryce, Gene Ruffini, Camille Winbush, Damon Whitaker, Paul Diomede, Clebert Ford a ďalší.
Slovenská premiéra: 11. augusta 2022
Neľútostný k protivníkovi, láskavý k deťom a zvieratám. Ghost Dog (Forest Whitaker) je nájomný vrah riadiaci sa kódexom japonských samurajov. Nenápadne ako duch sa premiestňuje tmavými ulicami s neodmysliteľným kufríkom v ruke. Žije na streche opustenej budovy, obklopený svojimi milovaný holubmi. I on, jediný svedok svojich zločinov, sa jedného dňa stane nepohodlným pre svojich chlebodarcov. Svoj ľadový kľud stratí v okamihu, keď mu mafiáni ako varovanie zahubia jeho milovaných vtákov. A to nemôže nechať bez pomsty…
Foto: ASFK

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.