Panstvo Downton: Nová éra (Veľká Británia / USA, 2022)

Downtown Abbey A New EraDownton Abbey: A New Era
Dráma / Romantický, 125 minút
Réžia: Simon Curtis. Scenár: Julian Fellowes. Kamera: Andrew Dunn. Strih: Adam Recht. Hrajú: Maggie Smith, Michelle Dockery, Imelda Staunton, Tuppence Middleton, Elizabeth McGovern, Dominic West, Laura Haddock, Hugh Dancy, Laura Carmichael, Hugh Bonneville, Jim Carter, Nathalie Baye, Sophie McShera, Lesley Nicol, Joanne Froggatt, Phyllis Logan, Penelope Wilton, Allen Leech, Robert James-Collier, Michael Fox, David Robb, Jonathan Coy a ďalší.
Slovenská premiéra: 28. apríla 2022
Panstvo Downton si počas svojej filmovej a televíznej existencie prešlo mnohým, ale asi nikto by netušil, že v minulosti starej mamy Violet (Maggie Smith) sa skrýva tajomstvo, ktoré môže otriasť základmi celej šľachtickej rodiny Crawleyovcov. Všetko sa začína šokujúcou správou, že Violet sa stala dedičkou zámku na juhu Francúzska, ktorý jej odkázal muž, ktorého stretla v mladosti. Čo sa medzi nimi mohlo stať, že si na ňu po toľkých rokoch spomenul v závete a odkázal jej taký majetok? Časť rodiny sa s nadšením vydá na Francúzsku riviéru, aby preskúmala novozískaný majetok, ale Violetin skeptický syn Robert (Hugh Bonneville) tuší, že za dedičstvom zámku sa môže skrývať príbeh, o ktorom by radšej nechcel počuť. Počas Robertovej neprítomnosti preberá vládu nad Downtonom jeho najstaršia dcéra Mary (Michelle Dockery), ktorá sa musí vysporiadať s inváziou amerických filmárov. Tí chcú na pôde nádherného zámku nakrútiť poriadny hollywoodsky film. Stret strnulých britských tradícií s americkou ľahkovážnosťou a rovnosťou by sotva mohol byť zábavnejší, najmä keď sa do natáčania aktívne zapájajú obyvatelia a zamestnanci panstva.
Foto: CinemArt SK

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.