Démon zatratenia (USA 2019)

Demon zatrateniaThe Wretched
Horor, 96 minút
Scenár a réžia: Brett Pierce, Drew T. Pierce. Kamera: Conor Murphy. Strih: Terry Yates. Hudba: Devin Burrows. Hrajú: John-Paul Howard, Piper Curda, Jamison Jones, Azie Tesfai, Zarah Mahler, Kevin Bigley, Gsbriela Quezada Bloomgarden, Blane Crockarell, Judah Abner Paul, Ross Kidder a ďalší.
Slovenská premiéra: 20. augusta 2020
Z lesa sa medzi ľudí priplazilo starobylé zlo, čerstvé kvety v záhonoch vädnú a umierajú, namiesto dieťaťa nájde matka v postieľke niekoľko zviazaných suchých vetiev. Tisíc rokov stará čarodejnica vyliezla zo svojej skrýše v koreňoch stromu a má hlad. Ťažko ju spoznáte, môže totiž žiť v koži niekoho iného. A živí sa výhradne deťmi. Vzdorovitého tínedžera Bena (John-Paul Howard) pošle mama na prázdniny do malého mesta k jeho otcovi. Ben si nájde brigádu, nudí sa, a tak má čas pozorovať dianie okolo seba. Všimne si menšieho chlapca zo susedstva a neujde mu, keď chlapec zrazu zmizne a nikto ho nehľadá. Všimne si, že úplne čerstvé kvety v okolí záhadne zoschli a neujde mu, že mama malého chlapca sa správa veľmi zvláštne. Ešte čudnejšie je, že chlapcov otec sa tvári, ako keby nikdy žiadneho syna nemal. Vyzerá to tak, že Ben je jediný, kto si chlapca od susedov pamätá, preto sa rozhodne prísť celej veci na koreň. To však ešte netuší, do čoho sa púšťa – tisícročná čarodejnica, mýtický démon zabudnutia a zatratenia, je totiž strašný protivník. Horor Démon zatratenia kraľoval od začiatku mája do polovice júna 2020 v rebríčku víkendovej návštevnosti kín v USA. V čase karantény sa z filmu stal fenomén amerických autokín.
Foto: Bontonfilm

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.