Ako si vycvičiť draka 3 (USA 2019)

Ako-si-vycvicit-draka-3How to Train Your Dragon: The Hidden World
Animovaný dobrodružný rodinný, 104 minút
Scenár a réžia: Dean DeBlois. Kamera: Gil Zimmerman. Hudba: John Powell. Slovenský dabing: Daniel Fischer, Alžbeta Dvoranová, Ivo Gogál, Peter Rúfus, Peter Krajčovič, Tatiana Kulíšková, Marek Fašiang, Dávid Hartl, Ondrej Kaprálik, Rebeka Poláková, Pavol Šajmovič, Vladimír Jedľovský, Dušan Szabo, Jana Valocká, Daniel Hudák, Martin Vitek, Milan Bahul, Laco Konrád, Milada Rajzíková a ďalší.
Slovenská premiéra: 21. februára 2019
Mladý Viking Štikút a drak Bezzubý sa vracajú v pokračovaní úspešnej dobrodružnej animovanej série Ako si vycvičiť draka. Spoločne budú hľadať Skrytý svet, jedinú nádej na záchranu ľudskodračieho spoločenstva... Ostrov Blp je dračí raj obývaný Vikingami, alebo vikinský raj obývaný drakmi, ako sa to vezme. Bývalí odvekí nepriatelia tu žijú v závideniahodnej harmónii. Vládne im mladý náčelník Štikút, ktorý miluje lietanie s okrídleným parťákom Bezzubým. A miluje aj svoju kamarátku Astrid, len jej to ešte nestačil naplno povedať. Paradoxne, práve láska sa stane predzvesťou mrakov, ktoré sa nad Blpom začnú sťahovať. Štikút je v tom nevinne, môže za to rozkošná biela dračica, ktorá doslova omráči Bezzubého, a ten sa pod jej vplyvom premení z obávaného Nočného draka na neistého puberťáka. Možno aj preto včas vo vzduchu neucíti nebezpečenstvo pre všetkých drakov, ktoré sa k brehom ostrova blíži. V snahe nájsť pre ne nové útočisko sa Štikút a Astrid vydávajú pátrať po mýtmi ospevovanom Skrytom svete, v ktorom by sa všetci draci mohli pred touto hrozbou ukryť. Nájdu ho? A nájdu ho včas? Podľa producentky filmu Bonnie Arnold spočíva úspech ságy v tom, že rozpráva o veciach, ktoré sú každému z nás blízke, aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať. „Nakrútili sme univerzálny príbeh o priateľstve dospievajúceho chlapca a jeho maznáčika. Štikútovými očami vidíme, aké silné puto sa môže medzi dvoma rôznorodými bytosťami vytvoriť. To predsa prežívame všetci, aj keď pritom nelietame vo vizuálne podmanivom svete.“ Tento svet už po tretí raz vytvoril režisér Dean DeBlois, čo je kontinuita u animovaných sérií pomerne výnimočná a je zároveň zárukou, že sa s filmom Ako si vycvičiť draka 3 vrátime presne na miesta, ktoré máme tak radi.
Foto: CinemArt SK

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.