Bobule budú 2

nataceni_zacina1_resizePočas týchto dní sa začalo nakrúcať voľné pokračovanie romantickej komédie BOBULE. Film bude uvedený v slovenských kinách už túto jeseň. Nakrúcanie začalo v Klánovicích pri Prahe, momentálne sa nachádza filmový štáb na južnej Morave v oblasti viníc, kde sa odohráva prevažná časť tejto príjemnej komédie o víne a vinárstve. Podľa producenta Adama Dvořáka sa 2BOBULE budú nakrúcaťať 2 mesiace - jún, júl 2009, v auguste budú prebiehať postprodukčné práce a premiéra je naplánovaná na jeseň 2009. Distributérom v Čechách je spoločnosť Bioscop, na Slovensku Magic Box Slovakia.

Prichádza nový tvorivý tím i nové tváre a postavy, hlavní hrdinovia z prvej časti zostávajú.
Scenár „Dvojky“napísal Tomáš Holeček, autor, ktorý sa podieľal na scenári k úspešným Rafťákom. Zmena nastala i na poste režiséra. Tomáša Bařinu, režiséra prvých Bobulí, ktorý se momentálne venuje vlastnému autorskému projektu, nahradil mladý filmový talent z Ruska Vlad Lanné . Za svoj film Happy End získal niekoľko cien, napríklad na Art Film Festivale.„Herci a štáb se nejspíše těší na letní prázdniny na slunné jižní Moravě. Mohu vám slíbit, že se pletou,“ vyhráža sa s úsmevom režisér.

V hlavných úlohách uvidíme všetkých pôvodných hercov z „Jednotky“ – Terezu Voříškovú, Lukáša Langmajera, Kryštofa Hádka, Lubomíra Lipského, Václava Postráneckého i Mirka Táborského. Diváci sa však môžu tešiť aj na úplne nové tváre a postavy. Napríklad Jana Švandová, Jiří Krampol a ďalší. Pre Lubomíra Lipského bude postava deda jubilejnou filmovou rolou číslo 100.

2BOBULE sú voľným pokračovaním pôvodného filmu. Opäť budeme sledovať zážitky dvojice kamarátov Honzu a Jirka, z ktorých ten prvý se púšťa ako vinár- začiatočník do vrcholného umenia výroby kvalitného tzv. slamového vína. Nielenže zlyháva, ale po nečakanom príchode jeho kamaráta Jirku sa jeho život obráti naruby. Jirkova slabosť pre ženy se totiž zvrhla na zápas o život. Dôležitú úlohu vo filme zohráva i prekrásne pokojné prostredie moravských viníc a ….Svätomartinské vínko.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.