Štartuje 13. medzinárodný filmový festival Bratislava

IFF_B_-logo_resizeUž v piatok (4.11. 2011) predpoludním sa na pravom brehu Dunaja začína trinásty ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava. Prvých návštevníkov privíta na úvodnej projekcii v multiplexe Cinema City, Eurovea  už o 11.00 hod. Bohatý filmový program bude pokračovať celý deň nielen v modernom centre Eurovea – v kinosálach Cinema City, ale aj v ďalších kinách Starého mesta – kine Mladosť, kine Lumiere, SNG a Mestskom divadle P. O.  Hviezdoslava, kde sa uskutoční aj otvárací ceremoniál. Slávnostný večer zavŕši nový film Woodyho Allena Polnoc v Paríži.

Po ôsmich rokoch sa Medzinárodný filmový festival Bratislava opäť presúva na pravú stranu Dunaja, do moderného centra Eurovea, kde bude v troch kinosálach multiplexu Cinema City garantovať vysokú kvalitu prezentácie festivalových filmov. Trinásty ročník MFF Bratislava sa začína prvými projekciami už v predpoludňajších hodinách. Prvá projekcia bude o 11.00 h v multiplexe 

dokonaly_sulad_resizeCinema City, divákov čaká estónsky film Hrobárova dcéra. K lákadlám prvého festivalové dňa určite patrí napríklad Kim Ki-dukov film Arirang, nemecká snímka Kto, ak nie my?, Zlatou palmou ocenený Strom života, britský film Dokonalý súlad s Ewanom McGregorom a Evou Greenovou, pozoruhodný Bollywood a ďalšie. Festivalové filmy sa budú premietať v siedmych kinosálach hlavného mesta, ktoré tak bude počas šiestich dní žiť filmom.

 

Počas slávnostného otváracieho večera bude vyhlásený laureát  - ďalší slovenský umelec, ktorého meno pribudne na bratislavský Filmový chodník slávy. Každý rok bude umiestnená Pamätná dlaždica na Filmovom chodníku slávy, ktorý sa tiahne pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava. K Ladislavovi  Chudíkovi, ktorý bol prvou ocenenou osobnosťou a Márii Kráľovičovej pribudne  meno herca Jozefa Adamoviča. 

Perfect-Sense_resizeProgramovú zostavu festivalu tvoria tri súťažné a sedem nesúťažných sekcií - Panoráma, Proti prúdu, Antidepresíva, Príbehy, Made in Slovakia a Červené westerny. Program dopĺňa sekcia Azyl – krátke filmy, osobitné uvedenie filmu Tatínek za osobnej účasti oscarovej tvorivej dvojice Jana a Zdeňka Svěrákovcov (7. 11. v Kine Mladosť) a chýbať nebude ani Pocta, v aktuálnom ročníku festivalu venovaná režisérovi Eduardovi Grečnerovi a nestorovi slovenskej filmovej kritiky Pavlovi Brankovi. Tohtoročnou novinkou bratislavského festivalu bude Filmový víkend s The Doors a Rolling Stones, počas ktorého sa budú pod holým nebom na námestí Eurovea premietať dva hudobné filmy  The Doors – When you are Strange (5. 11. o 19.00 hod) a Rolling Stones – Shine and Light (6. 11. o 19.00 hod). 

Festival potrvá v hlavnom meste do 9. novembra a potom sa presunie do Banskej Bystrice kde bude od 10. do 12. novembra pokračovať  Festivalovými dňami. Vstupenky (na projekcie v kinosálach 5, 7 a 9 v Cinema City) a Festival Passy (v cene 16,60 eur) sú už v predaji v pokladniach multiplexu Cinema City Eurovea. Vstupenky na projekcie v ostatných kinách budú v predaji priamo na mieste počas trvania festivalu. Akreditácie si je možné vyzdvihnúť už od štvrtka (3. 11.) priamo v mieste konania festivalu v multiplexe Cinema City, Eurovea a potom denne v termíne konania festivalu v akreditačnom stredisku v čase od 10:00 hod do 20.00 hod.

Medzinárodný filmový festival Bratislava pripravil pre svojich návštevníkov aj množstvo zaujímavých sprievodných podujatí, medzi ktorými nebude chýbať ani tradičná Papučová noc s pivom Zlatý Bažant (5.11. v Kine Mladosť a v kinosále 7, Cinema City), diskusie s tvorcami a festivalovými hosťami ako aj priateľské stretnutia v príjemnej festivalovej atmosfére.

www.iffbratislava.sk 

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.