Slovenský študentský film Ospalky uvedie festival v Karlových Varoch

KaterinaHronikova resizeS heslom „První podání již po sedmé“ zverejnil Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary mená desiatky európskych režisérok a režisérov, ktorých predstaví v rámci programu Future Frames – Generation NEXT of European Cinema. Do výberu mladých talentov sa dostala aj dvadsaťtriročná Kateřina Hroníková, študentka Filmovej a televíznej fakulty Vysokej školy múzických umení v Bratislave.

„Ospalky rozprávajú príbeh dvoch starších ľudí, ktorí sú spolu možno už príliš dlho. Film ukazuje, aké to je, keď už si nemáte so svojím partnerom čo povedať a Ospalky resizekeď vám žiadny krém proti vráskam nepomôže,“ hovorí režisérka, ktorá nakrútila hraný film, hoci študuje v Ateliéri dokumentárnej tvorby. Podľa Kateřiny Hroníkovej je jej bakalársky film výnimočný najmä vďaka osobám, ktoré na ňom pracovali a s ktorými chce v spolupráci pokračovať. „Festivalové úspechy sú len takou veľmi príjemnou odmenou za dlhodobú prácu nás všetkých,“ hovorí talentovaná tvorkyňa.

V hlavných úlohách filmu o staršom manželskom páre, ktorého stagnujúci život má zmeniť motivačný balíček agentúry Slnko, sa predstavia českí herci Taťjana Medvecká a Jiří Wohanka. Zdá sa, že ich dni uviazli v bludnom kruhu životného vyčerpania, ktoré si ani jeden nechce priznať. Snímka je prieskumom jesene života ako obdobia, v ktorom sa aj z ľahkých vrtochov stávajú nemenné zákony a ich porušenie je takmer fyzicky nemožné.

Na festivale v Karlových Varoch, ktorý sa uskutoční v dňoch 20. – 28. augusta 2021 bude film Ospalky uvedený delegáciou tvorcov a tvorkýň v medzinárodnej premiére. Režisérku čaká v rámci Future Frames bohatý program, zostavený tak, aby mladým tvorcom a tvorkyniam pomohol hladko prekonať prechod z oblasti študentského filmu do profesionálnej tvorby. Spoločne so slovenským filmom budú

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.