Medzinárodný filmový festival filmových klubov Febiofest

Febio logoNové slovenské filmy v premiére, pocty osobnostiam klubového filmu, kultové filmy na prianie aj exkluzívne predpremiéry snímok zo zahraničných festivalov, či okno do zlatého fondu svetovej kinematografie, ponúkne blížiaci sa 23. ročník Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest. Jeho bratislavská časť potrvá od 17. do 23. marca 2016 a filmoví fanúšikovia si budú môcť počas siedmich festivalových dní pozrieť vyše 100 filmov v siedmich kinosálach.

Febiofest po prvýkrát prichádza so špeciálnym Febiopas-om, ktorý umožní 10 voľných vstupov na akékoľvek festivalové projekcie v Bratislave. Od 26. januára je možnosť zakúpiť si ho za zvýhodnenú cenu 10 eur, ktorá platí do 29. februára. Od 1. marca a počas konania festivalu bude stáť 15 eur. Febiopas-y sú v predpredaji prostredníctvom portálu www.inviton.sk a vo festivalových kinách v Bratislave: Kino Lumière, Mladosť a Artkino za MFFK permanentky resizezrkadlom. Návštevníci si počas festivalu budú môcť zakúpiť aj jednorazové lístky za cenu 3 eur, ktoré umožnia vstup na jedno vybrané premietanie. „Po prvýkrát ponúkame naozaj veľmi výhodné akreditácie - Febiopasy. MFFK Febiofest sa rozhodol vyjsť v ústrety filmovým fanúšikom, ktorí chcú počas festivalu navštíviť čo najväčšie množstvo filmov. Festival je vzácnou príležitosťou oboznámiť sa v krátkom čase s celým spektrom umelecky hodnotných diel a tí diváci, ktorí si zakúpia Febiopas, ich môžu vidieť iba za 1 EUR,“ povedala výkonná riaditeľka festivalu Silvia Dubecká.

 

Kľúčovou programovou sekciou zostáva Súťaž krátkych filmov s novým názvom V strede Európy. Filmári môžu ešte stále až do 31. januára 2016 prihlasovať svoje snímky prostredníctvom formulára uverejneného na webovej stránke festivalu www.febiofest.sk. Divákom sa predstavia snímky aj v sekciách Slovenská filmová krajina, Klubový film dnes, Zrkadlo minulosti, Novinky ASFK, Osobnosti klubového filmu, Klubový Jukebox, Filmový kabinet deťom, Kinoikon+ a novinkou v programe bude špeciálna sekcia Experimental.

Výber filmov z bratislavskej časti poputuje od 31. marca do 16. apríla 2016 do Trenčína, Košíc, Banskej Bystrici, Kežmarka, Prešova, Martina, Prievidze, Trnavy a Levíc.

 

Viac: www.febiofest.sk,  www.asfk.sk,www.facebook.com/Febiofest.sk/,

www.facebook.com/asfk1

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.