Súťaž v Cannes otvorí film Jima Jarmuscha

Cannesspravylogo resizeV stredu 14. mája slávnostne otvorí 72. medzinárodný filmový festival v Cannes nový film Jima Jarmuscha Mŕtvi nezomierajú (The Dead Dont´t Die), ktorý bude zároveň prvým filmom hlavnej súťaže, teda, celovečerných hraných filmov.

Americký režisér a scenárista, známy ako nezávislý tvorca, bude teda prvým, ktorý zabojuje o Zlatú palmu. Príbeh Jarmusch resizefilmu je ako vždy kuriózny. V malom ospalom mestečku Centerville niečo nie je v poriadku. Mesiac žiari na oblohe, ale za denného svetla sa dejú nepredvídateľné veci a zvieratá sa začínajú správať nezvyčajne. Nikto nevie prečo ? Správy sú desivé a vedci sa začínajú obávať. Nikto však nepredpokladá nebezpečenstvo, ktoré číha na Centerville – mŕtvi vychádzajú z hrobov a začínajú napádať ľudí. Obyvatelia musia bojovať o svoje prežitie. Toľko krátky obsah filmu.

No, že tvorca takých zaujímavých a podnetných filmov ako neopakovateľný Mŕvy muž, v ktorom zažiaril Johnny Depp, Ghost Dog - Cesta samuraja, Zlomené kvety, Prežijú len milenci a nezabudnuteľný Paterson v hlavných úlohách Mrtvinezomieraju resizeGolshifteh Farahani a Adamom Driverom, si iste vymyslí niečo čím prekvapí. Obsah filmu u neho veľa nepovie, azda len toľko, že to bude zaujímavé, možno humorné a možno šokujúce. A opäť sa stretneme s jeho obľúbenými heracmi ako Adam Driver a Bill Murray. Uvidíme a už sa naň tešíme. Zatiaľ ešte nemáme zoznam ostatných súťažných filmov, ale začínať práve Jarmuschom je sľubný.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.