Robin Hood Ridleyho Scotta otvorí festival v Cannes

robin_hood_main_resizeMedzinárodný filmový festival v Cannes, ktorého názov usporiadatelia ani nie tak dávno skrátili jednoducho na Canneský festival (Festival de Cannes), sa tohto roku usporiada už po šesťdesiaty tretí raz. Najprestížnejší filmový festival sa tohto roku začne 12. mája a potrvá 23. mája.

Už teraz sa však vie, kto bude na slávnostnom otvorení 12. mája kráčať do hlavnej sály festivalového paláca po legendárnom červenom koberci. Budú to austrálsky herec Russell Crowe (narodený na Novom Zélande), jeho krajanka nemenej známa Cate Blanchetová, ďalej William Hurt a Léa Seydouxová. Ich totiž obsadil popredný anglický režisér Ridley Scott do svojho najnovšieho filmu Robin Hood. V ďalších úlohách uvidíme ešte Vanessu Redgraveovú, Maxa von Sydow a Johnathna Zaccaia. Scenáristom filmu je Brian Helgeland autor tak úspešných filmov ako L.A. Confidential (L.A. prísne tajné) a Mystic River (Tajomná rieka). Kto iný ako Rusell Crowe 2010_robin_hood_004_resizebude hrať legendárneho Robina Hooda a krásnu Marianne zasa Cate Blanchetová. O filme sa povráva, že to bude gradiózny spektákl, jeho rozpočet sa odhaduje na 150 miliónov dolárov. Film bude mať teda svetovú premiéru v Cannes a o dva dni, teda 14. mája, sa uvedie v USA a ďalších krajinách sveta.
Sedemdesiatdva ročný Ridley Scott prichádza na festival už po tretí raz. Po prvý raz v roku 1977 sa predstavil v Cannes filmom The Duellists (Duelanti), v ktorom si hlavnú úlohu zahral Harvey Keitel. Kto by sa však nepamätal na road movie Thelma a Louise, ktorý uviedli v Cannes mimo súťaže v roku 1991. Nezabudnuteľné zostanú výkony hlavných predstaviteliek, Susan Sarandonovej a Geeny Davisovej, ako aj fakt, že týmto filmom (v epizódnej úlohe) odštartoval svoju kariéru Brad Pitt. Tvorca má na svojom konte ešte veľa pozoruhodných filmov, ale zmienku si zaslúži ešte Gladiátor, ktorý priniesol Oscara hlavnému predstaviteľovi Russellovi Croweovi. Ridley Scott nakrúcal aj vo Francúzsku, a to romantickú komédiu Une grande année (Veľký rok) s Marion Cotillardovou a Didiem Bourdonom a tiež thriller Mensonges d´Etat (Klamstvá štátu) , ktorom si hlavné úlohy zahrali Leonardo DiCaprio, Russell Crowe a Mark Strong.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.