Art Film Fest uvedie tri slovenské filmy

vizual_AFF2010_resizePriaznivci slovenského filmu budú mať na 18. ročníku Art Film Festu príležitosť uvidieť tri snímky nominované na národnú filmovú cenu Slnko v sieti 2010 v kategórii krátky hraný film. Ide zároveň o stredometrážne hrané filmy, ktoré už získali, alebo boli nominované na prestížne filmové ocenenia v zahraničí.

 

dakujem004_resizeTým prvým je nelichotivý pohľad do intímneho sveta partnerskej dvojice na sklonku života Ďakujem, dobre Mátyása Priklera, ktorý sa dostal do oficiálneho výberu súťažnej sekcie Cinéfondation na festivale v Cannes. Ide o jednu z hlavných súťažných sekcií. Predsedom jej tohtoročnej poroty je kanadský režisér Atom Egoyan. Film aktuálne obdržal národnú filmovú cenu Slnko v sieti v kategórii Najlepší krátky hraný film a na Art Film Feste bude uvedený v rámci Medzinárodnej súťaže krátkych filmov.

Ďalšiu významnú nomináciu získal Ľubomír Mihailo Kocka so svojim príbehom o osamelosti, smútku a nezmieriteľnom kolobehu života Obedár, ktorý bol nominovaný medzi kandidátov na tohtoročného študentského Oscara za Savannah College of Art and Design. V roku 2008 debutoval krátkym filmom Statočný valach a s filmom Obedár už získal minulý rok študentskú cenu na festivale krátkych filmov v Palm Springs.

Otázkou života a smrti sa zaoberá Otec režiséra Lukáša Hanuláka, ktorý je jeho absolventským filmom na VŠMU. Otec získal na 39. ročníku Sehsüchte, najväčšom medzinárodnom študentskom filmovom festivale v Európe, cenu pre najlepší hraný film a najlepší strih.
Diváci si budú môcť filmy Obedár a Otec pozrieť na Art Film Feste v rámci sekcie Slovenská sezóna.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.