Vojnové hry otvárajú Amsterdam

kuklinski_resizeUž zajtra, 19. novembra, otvára 22. ročník najvýznamnejšieho a najväčšieho festivalu dokumentárneho filmu na svete – IDFA v Amsterdame film, ktorý s poľskou spoločnosťou Apple Film pripravili v koprodukcii TRIGON PRODUCTION, TVP, S.A a Arte . Vojnové hry a muž,ktorý ich zastavil v réžii Dariusza Jablońskeho sa budú uchádzať aj o hlavnú cenu festivalu. Celovečerný dokument bude mať týmto uvedením svetovú premiéru a celkovo ho počas IDFA premietnu šestkrát. Podľa informácií poľského producenta, je to prvý poľský film vôbec, ktorý otvára tento svetoznámy festival, ktorý potrvá do 29.novembra.
Dariusz Jabloński získal za výnimočný film o plukovníkovi Richardovi Kuklińskom Umeleckú a hudobnú cenu Ignáca Paderewského. Cenu udeľuje Americký Pilsudského inštitút. Inštitúcia s vyše polstoročnou históriou patrí k najvýznamnejším poľským inštitútom v zahraničí. Priznáva ocenenia na poli histórie,literatúry,umenia a za aktivity pre Poľsko a Poliakov, žijúcich mimo vlasti.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.