Zomrel predstaviteľ komisára Moulina, Yves Rénier

yves renierFrancúzsky herec a režisér Yves Rénier zomrel 23. apríla 2021 vo veku 78 rokov. Divákom v našich končinách bol známy hlavne ako komisár Moulin z rovnomenného seriálu, ktorý riešil zapeklité prípady logickou dedukciou. Túto smutnú správu oznámila verejnosti jeho manželka a zároveň uviedla, že príčinou jeho skonu bola srdcová príhoda.

Yves Rénier sa narodil 29.9.1942 vo švajčiarskom Berne. Jeho matka bola Američanka, otec Francúz a herecký talent zdedil po svojej babičke, ktorá hrala v parížskom divadle Comédie-Française. Ako filmový herec debutoval v roku 1961 v jednej z mnohých adaptácií slávneho románu Gróf Monte Christo. Jeho prvou televíznou rolou bola postava Andrého Bellegardeho z minisérie Belphégor - Fantóm z Louvru, no skutočný prelom na obrazovkách prišiel až v roku 1976, kedy mal premiéru seriálový Komisár Moulin. Ten bol síce ukončený v roku 1982, no Rénier sa neskôr vrátil k svojej najslávnejšej úlohe a vydržal v nej až roku 2008. Okrem hrania sa v ňom pritom realizoval i ako režisér, či scenárista. Účinkoval aj v divadle, no hoci mal na svojom konte viacero zaujímavých rolí, tieň mimoriadne úspešného Moulina ho sprevádzal až do konca jeho kariéry.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.