ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Digitálna 3D projekcia v Košiciach

Košice budú už čoskoro prvým mestom na východnom Slovensku, kde si budú môcť diváci vychutnať jedinečný 3D filmový zážitok.

Spoločnosť CINEMAX, a.s., prevádzkujúca najväčšiu sieť multikín na Slovensku spolu s obchodným centrom Optima Košice pripravili pre filmových fanúšikov na východe Slovenska možnosť pozrieť si filmy prvýkrát v najlepšej digitálnej kvalite. Multikino CINEMAX v priestoroch košickej Optimy, uvádza od júla do prevádzky najmodernejšie zariadenie na digitálnu projekciu filmov. V súčasnosti ide o najlepšiu technológiu na svete.

Digitálna projekcia v tomto prípade znamená dvojnásobne vyššiu kvalitu obrazu na plátne oproti zastaranejšiemu systému Full HD. Tajomstvom celého je špičkový digitálny projektor, ktorý umožňuje premietanie všetkých komerčných filmov, nie však z klasického filmového pásu ale, priamo z počítačového servera.

Projektor je navyše vybavený prídavným zariadením, umožňujúcim 3D projekciu v dokonalej digitálnej kvalite. Jedinečnosť 3D zážitku je založená na sledovaní filmu cez aktívne okuliare, ktoré vytvárajú ilúziu 3-rozmerného priestoru. Divák má preto dojem, že sa ocitá priamo v deji, obklopený takmer živými postavami. Systém je prevratný najmä v tom, že je vhodný pre všetkých, teda aj najmenších divákov. Na rozdiel od predchádzajúcich 3D systémov, ako bol napríklad IMAX, totiž nespôsobuje žiadne zdravotné ani iné komplikácie.

Prvým 3D filmom, na ktorý sa môžu diváci na východnom Slovensku tešiť, je tretie pokračovanie úspešnej animovanej komédie Doba ľadová 3: Úsvit dinosaurov. Tretia Doba ľadová tak okrem stretnutia so známymi hrdinami, ktorí sú zárukou najlepšej zábavy pre celú rodinu, prináša aj celkom nový rozmer zážitku. Filmových titulov s možnosťou 3D projekcie bude na Slovensku do konca roka ešte niekoľko a ich počet bude stále rásť.

Zavádzaním digitálnej technológie do kín sa tak otvára široký priestor pre celkom iné využitie filmového plátna. V najbližšej budúcnosti sa divák môže pokojne ocitnúť napríklad na koncerte U2 alebo predstavení Metropolitnej opery v New Yorku a to všetko v pohodlí svojho obľúbeného kina.
Share/Save/Bookmark