ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Filmy Cannes 2010

cannes_festival_logoCannes ožije v dňoch 12. – 23. mája najväčším filmovým sviatkom – 63. medzinárodným filmovým festivalom, tohto roku už oficiálne nazvaným krátko: Festival de Cannes. Hlavnú porotu povedie Tim Burton, porotu krátkych filmov Atom Egoyan a porotu prehliadky Un Certain Regard Claire Denis. Plagát tohtoročného festivalu vytvorili herečka Juliette Binoche, fotografka Brigitte Lacombe a výtvarníčka Annick Durban.

A aké filmy nás čakajú?

 

Úvodné predstavenie (mimo súťaž)

Robin Hood (Ridley Scott)

 

Súťažcannes

Tournee (Mathieu Almaric)

Des hommes et des dieux (Xavier Beauvois)

Hors la loi (Rachid Bouchareb)

Biutiful (Alejandro Gonzales Iňnaritu)

Un homme qui crie (A Screaming Man) (Mahamat-Saleh Haroun)

Housemaid (Im Sangsoo)

Copie Conforme (Abbas Kiarostami)

Outrage (Takeshi Kitano)

Poetry (Lee Chang-dong)

Another Year (Mike Leigh)

Fair Game (Doug Liman

My Joy (Sergei Loznitsa)

La nostra vita (Daniele Luchetti)

Utomlyonnye Solntsem 2 (Nikita Mikhalkov)

La Princesse de Monptpensier (Bertrand Tavernier)

Uncle Boonmee who can recall his past lives (Apichatpong Weerasethakul)

Rizhao Chongqing (Wang Xiaoshuai)

Tender Son - The Frankenstein Projekt ( Kornél Mundruczó)

 

Prehliadka Un Certain Regard

Blue Valentine (Derek Cianfrance)

O Estranho Caso de Angelica (Anjelica) (Manouel de Oliveira)

Les amours imaginaires (Heartbeats) (Xavier Dolan)

Los Labios (Ivan Fund and Santiago Loza)

Simon Werner a Disparu... (Fabrice Gobert)

Film socialisme (Jean-Luc Godard)

Unter dir Die Stadt (The City Below) (Christoph Hochhausler)

Rebecca H. (Return To The Dogs) (Lodge Kerrigan)

Pal Adreinn (Adrienn Pal) (Agnes Kocsis)

Udaan (Vikramaditya Motwane)

Marti Dupa Craciun (Tuesday, After Christmas) (Radu Muntean)

Chatroom (Hideo Nakata)

Aurora (Cristi Puiu)

Ha Ha Ha (Hong Sangsoo)

Life Above All (Oliver Schmitz)

Octubre (Daniel Vega)

R U There (David Verbeek)

Carancho (Pablo Trapero)

I Whis I Knew (Jia Zhang Ke)

 

Mimo súťaž

You Will Meet A Tall Dark Stranger (Woody Allen)

Tamara Drewe (Stephen Frears)

Wall Street: Money Never Sleeps (Oliver Stone)

Autobiographie de Nicolae Ceausescu (Andrei Ujica)

Carlos (Olivier Assayas)

 

Polnočné predstavenia

Kaboom (Gregg Araki)

L'autre monde (Blackhole) (Gilles Marchand)

 

Mimoriadne predstavenia

Inside Job (Charles Ferguson)

Over Your Cities Grass Will Grow (Sophie Fiennes)

Nostalgia de la Luz (Nostalgia For The Light) (Patricio Guzman)

Draquila - L'Italia Che Trema (Sabina Guzzanti)

Chantrapas (Otar Iosseliani)

Abel (Diego Luna)

Countdown To Zero (Lucy Walker)

5 x Favela (Carlos Diegues)

 

Foto: Festival de Cannes

Share/Save/Bookmark