ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Filmy, ktoré sa budú uchádzať v Cannes o Zlatú palmu a iné ceny

Cannes2016logo resizeOd dnešného dňa (14. 4. 2016) je známy zoznam filmov, ktoré sa na tohtoročnom 69. medzinárodnom filmovom festivale v Cannes budú uchádzať o Zlatú palmu a iné hodnotné ocenenia. Podrobnosti o filmoch ešte nie sú dostatočne známe, preto uvedieme len zoznam filmov v Hlavnej súťaži, teda celovečerné hrané filmy, filmy v Súťaži krátkych filmov a snímky v súťaži Istý pohľad a niekoľko už známych mimosúťažných titulov. Ako je už známe predsedom hlavnej poroty bude austrálsky tvorca George Miller a predsedníčkou poroty krátkych filmov japonská režisérka Naomi Kawase.

Súťaž celovečerných hraných filmov

Toni Erdman, réžia: Maren Ade, Nemecko
Julieta, réžia: Pedro Almodóvar, Španielsko
American Honey, réžia: Andrea Arnold, Veľká Británia
La fille inconnue, réžia: Jean - Pierre Dardenne, Luc Dardenne, Belgicko
Juste la fin du monde, réžia: Xavier Dolan, Kanada
La loute, réžia: Bruno Dumont, Francúzsko
Mal de pierres, réžia: Nicole Garcia, Francúzsko
Rester vertical, réžia: Alain Guiraudie, Francúzsko
Paterson, réžia: Jim Jarmusch, USA
Aquarius, réžia: Kleber Mendonça Filho, Brazília
I, Daniel Blake, réžia: Ken Loach, Veľká Británia
Ma´Rosa, réžia: Brillante Mendoza, Filipíny
Bacalaureat (Baccalauréat), réžia: Cristian Mungiu, Rumunsko
Loving, réžia: Jeff Nichols, USA
Agassi  (The Handmaiden), réžia: Park Chan-Wook, Južná Kórea
The Last Face, réžia: Sean Penn, USA
Sieranevada, réžia: Cristi Puiu, Rumunsko
Elle, réžia: Paul Verhoeven, Holandsko
The Neon Demon,  réžia Nicolas Winding Refn, Dánsko

The Salesman, réžia: Asghar Farhadi, Irán

Istý pohľad (Un certain regard)

Varoonegi (Inversion), réžia: Benham Benhazi, Irán
Apprentice, réžia: Boo Junfeng, Singapur
Voir du pays, réžia: Delphine Coulin, Muriel Coulin, Francúzsko
La danseuse, réžia: Stéphanie di Giusto, Francúzsko
Eshtebak (Clash), réžia: Mohamed Diab, Egypt
La tortue rouge (The Res Turtle), réžia: Michael Dudok de Wit, Holandsko
Fuchi ni tatsu (Harmonium), réžia: Fukada kôji, Japonsko
Omor Shakhsiya ( Personal Affairs), réžia: Maha Haj, Izrael
Me´ever laharim vehagvaot (Beyond the Mountains and Hills), réžia: Eran Kolirin, Izrael
After the Storm, réžia: Kore-Eda Hirokazu, Japonsko
Hymyilevä mies (The Happiest Day in the Life of Olli Mäki), réžia: Juho Kuosmanen, Fínsko
Larga noche de Francisco Sanctis (La longe nuit de Francisco Sanctis), réžia: Francisco Márquez, Andrea Testa , Argentína
Caini (Dogs), réžia: Bogdan Mirica, Rumunsko
Pericle in nero, réžia: Stefano Mordini, Taliansko.
The Transfiguration, réžia: Michael O´Shea, USA
Captain Fantastic, réžia: Matt Ross, USA
Uchenik (Le disciple), réžia: Kirill Serebrennikov, Rusko

Súťaž krátkych filmov
La laine sur le dos, réžia: Lotfi Achour, Tunisko, Francúzsko
Dreamlands, réžia: Sara Dunlop, Veľká Británia
Timecode, réžia: Juanjo Gimenez, Španielsko
Imago, réžia: Raymund Gutierrez, Filipíny
Madre (Mere), réžia: Simón Mesa Soto, Kolumbia, Švédsko
A moça que dançou com o diablo (Le jeune fille qui dansait avex le diable),
réžia: Joao Paulo Miranda Maria, Brazília
Apres Suzanne, réžia: Félix Moati, Francúzsko
4:15 p.m. sfarsitul lumii, réžia: Catalin Rotaru, Gabi Virginia Sarga, Rumunsko
Il silenzio, réžia: Farnoosh Samadi, Ali Asgari, Taliansko
Fight on a Swedish Beach, réžia: Simon Vahlne, Švédsko

Mimosúťažné filmy
Café Society, réžia: Woody Allen, USA – festival slávnostne otvorí
The Nice Guys, réžia: Shane Black, USA
Money Monster, réžia: Jodie Foster, USA
Goksung, réžia: Na Hong-Jin, Južná Kórea
Disney´s the BFG (Le bon gros géant), réžia: Steven Spielberg, USA


 
 
 
 
 
 
 
 

          
        
        
        
 


          

Share/Save/Bookmark