ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Wanda Adamík Hrycová naďalej prezidentkou SFTA

Sefta.logo resizeValné zhromaždenie Slovenskej filmovej a televíznej akadémie (SFTA) si zvolilo dnes (17.októbra 2019) nových členov prezídia. Tí následne jednohlasne potvrdili v pozícii prezidentky SFTA Wandu Adamík Hrycovú a zvolili dvojicu nových viceprezidentov Katarínu Krnáčovú a Tibora Búzu.

Prezídium Slovenskej filmovej a televíznej akadémie (SFTA) okrem prezidentky tvorí v súčasnosti 9 členov. Nová viceprezidentka, ktorou je filmová producentka Katarína Krnáčová stojí za úspešnou snímkou Piata Loď ocenenou Krištáľovým medveďom na Berlinale 2017. Spolupracovala na filme Ďakujem, dobre a Môj pes Killer uvedených na Wanda resizepremiére v Cannes či Rotterdame a na omnibuse Slovensko 2.0. Zároveň pôsobí aj ako členka Európskej filmovej akadémie. Druhým viceprezidentom sa stal Tibor Búza, bývalý programový riaditeľ RTVS, pod ktorého vedením dokázali programy RTVS zaujať divácke masy. V minulosti pôsobil ako šéf spravodajstva RTVS, stál pri zrode rádia Expres a v Markíze riadil Centrum spravodajstva a publicistiky. „Je to pre mňa nová skúsenosť, budem sa snažiť zefektívniť procesy na základe skúseností z televíznej, filmovej a programovej brandže a taktiež o zlepšenie komunikácie medzi jednotlivými útvarmi,“ uvádza Tibor Búza, viceprezident SFTA.

Novými členmi prezídia SFTA sa stali filmový režisér Peter Bebjak, Vladimír Struhár, autor softvéru Qtake, ktorý používajú i svetoví režiséri ako Peter Jackson alebo Steven Spielberg, riaditeľ sietí kín Cinemax a distribučnej spoločnosti Continental Film Michal Drobný a kameraman Norbert Hudec a Maroš Hečko, spisovateľ a producent, ktorý stál sa za úspešným filmom Kandidát. Naďalej sú členmi prezídia aj generálny riaditeľ Slovenského filmového ústavu Peter Dubecký a programový riaditeľ Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest Peter Nágel.

Jednou z najdôležitejších tém SFTA pod vedením prezidentky Wandy Adamík Hrycovej je spájanie. „Ďakujem doterajším členom prezídia za ich prácu a s radosťou vítam nových členov, ktorých na môj návrh zvolilo valné zhromaždenie SFTA. Teším sa na nové výzvy. Budem sa naďalej snažiť o zvýraznenie fungovania, zviditeľnenie a prepájanie filmových a televíznych tvorcov, jednotlivých asociácií a združení pôsobiacich v audiovizuálnom priemysle, aby sa navzájom podporovali a spolupracovali,“ povedala po voľbe Wanda Adamík Hrycová, prezidentka SFTA a producentka.

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex