Sherpa Apa v Starej tržnici

Krst_APA_Psotka_resizeEverest - najvyšší bod planéty, magický končiar priťahujúci horolezcov, aby si s ním zmerali sily. Prvým Slovákom, ktorý stál na vrchole tejto hory bol aj Juzek Psotka, v druhej výprave sveta, ktorá sa dostala na Everest bez kyslíka, mimo klasickej cesty prvovýstupcov. Juzek bol v tej chvíli najstarším občanom Zeme, ktorý kedy stál na Evereste. Medzi živých sa však nevrátil. Odvtedy stálo na najvyššom mieste sveta šesť Slovákov. Traja z nich snívajú svoj večný horolezecký sen na úpätí osemtisícových velikánov.

DVD EVEREST - JUZEK PSOTKA vás vtiahne do obdobia československého himalájskeho dobrodružstva, keď výstupy Slovákov v najvyšších horách sveta patrili medzi najhodnotnejšie... "Rozmýšľal som, kto by mohol DVD o Juzekovi dôstojne pokrstiť a zrazu sa stala neuveriteľná náhoda. Môj priateľ Rudo Švaříček, organizátor výstavy Magické Himaláje v Starej tržnici v Bratislave, pozval do priestorov výstavy APA SHERPU, ktorý neuveriteľných 19 krát stál na vrchole Everestu. Nik sa tomuto výkonu ani len nepribližuje," oboznámil s výberom krstného otca režisér filmu Pavol Barabáš.

Tento veľmi skromný a charizmatický horolezec sa s úsmevom zhostil tejto úlohy a pokrstil pohárom nepálskeho piva DVD o živote už legendárneho horolezca Juzeka Psotku. A prečo práve pivom? "Niet slastnejšieho nápoja pre vyprahnuté ústa, hoci dole v nížine môže mať horkú príchuť." dodal autor filmu.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.