Nove vedenie FIPRESCI

alin resizeFIPRESCI (Medzinárodná federácia filmových kritikov) na valnom zhromaždení v Bari, ktoré sa koná vždy pri príležitosti Medzinárodného filmového festivalu Bari -BIFEST zvolila nové vedenie. Prezidentkou sa stala Alin Tasciyan z Turecka, podpredsedami Dana Linssen z Holandska a György Kárpáti z Maďarska. Bývalý predseda Jean Roy sa stal čestným prezidentom.

 

Alin Tasciyan začala pracovať pre Milliyet Art Review a Milliyet daily ako korešpondentka, filmová kritička a redaktorka. Od roku 2008 píše ako kritička a publicistka pre noviny Star daily newspaper. Je zároveň poradkyňou na mnohých filmových festivaloch v Turecku.

 

Dana 2Dana Linssen začala písať filmové kritiky pre holandské denníky NRC Handelsblad v roku 1997, kde pracovala vo funkcii zodpovedná redaktorka. Neskôr v roku 1998 sa stala spoluautorom nezávislého hollandského filmového mesačníka de Filmpkrant. Pôsobí na oboch pracoviskách a navyše pracuje aj ako lektor filmovej histórie a píše filmové analýzy.
 

 

Kárpíti 2György Kárpáti je redaktorom denníka Magyar Nemzet, druhého najväčšieho denníka v Maďarsku kde pravidelne publikuje filmové kritiky. Okrem toho je odborným asistentom katolíckej univerzity Pétera Pázmánya v rámci Inštitútu pre komunikáciu a mediálnu vedu.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.