Filmové novinky v júni

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
Nové filmy v kinách od 4. júna (a ďalšie filmové podujatia)
Do kín prichádza šesť nových filmov: Terminator Salvation, Domov, Baader Meinhof Komplex, Vo štvorici po opici, Kamoš za všetky drobné a Strach(y) z tmy. Zároveň Vás pozývame na prehliadku víťazných dokumentárnych filmov z Envirofilmu (utorok) a tlačovú konferenciu k filmu Jánošík (streda).
Film, KFN
Nemecká dráma o ľavicových teroristoch Baader Meinhof komplex
Jún 1967. Významná ľavicová novinárka Ulrike Meinhofová je šokovaná správami o krvavej demonštrácii v Berlíne, pri ktorej policajt zastrelil nevinného študenta. Keď si Meinhofová uvedomí, že jej manželstvo sa rúca, vezme svoje dve deti a odsťahuje sa s nimi do Berlína. Tu sa začne aktívne angažovať v protivládnom, protikapitalistickom študentskom hnutí. Film o RAF a ozbrojenim boji proti politikom v kinách od 4. júna.
Film, Bonton film
Komédia Kamoš za všetky drobné
Peter Klaven (Paul Rudd) má krásnu snúbenicu, skvelú prácu a jeden zdanlivo zanedbateľný problém. Chýba mu najlepší kamoš, ktorý by mu išiel na svadbu za svedka. Komédia Johna Hamburga (Riskni to s Polly) potvrdzuje, že pokiaľ malí chlapci si nájdu kamaráta úplne hravo, tým veľkým to tak jednoducho nejde. V kinách od 4. júna.
Film, Bonton film
Bažant kinematograf odštartuje svoju siedmu sezónu na Art Film Feste
Leto sa blíži a s ním aj neodmysliteľné pojazdné kino Bažant kinematograf, ktoré svoju tohtoročnú siedmu sezónu odštartuje na festivale Art Film Fest v Trenčíne. Počas prázdnin oba autobusy Bažant kinematografu navštívia spolu 27 slovenských miest a štyri filmové a hudobné podujatia.
Film, Bažant kinematograf
Strach(y) z tmy, animované nočné mory z Francúzska
Päť známych súčasných francúzskych komiksových výtvarníkov a animátorov a jeden Newyorčan vdýchlo život nočným morám. Čakajú na vás pavúčie nohy na nahej pokožke, nevysvetliteľné zvuky v tmavej spálni, neustále sa približujúca injekčná striekačka, mŕtve niečo naložené vo formaldehyde, či štyri divoké beštie túžiace po krvi. Film, v ktorom ožívajú fóbie, hnus a nočné mory. V kinách od 4. júna.
Film, ASFK
Filmový maratón pri príležitosti výročia VŠMU
Pri príležitosti osláv 60. výročia VŠMU máte možnosť zažiť celodenný filmový maratón na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU.v utorok 2. júna v Klube 35mm (Svoradova 2) môžte vidieť už od rána staré dobré filmy, postupne novšie a novšie až to večer zakončíme premiérami. Vstup je ako vždy zadarmo.
Film, FK Klub 35mm
Občan Havel bude na Art Film Feste spomínať na nežnú revolúciu
Dvadsiate výročie novembrovej revolúcie 1989 si pripomenie blížiaci sa 17. ročník Art Film Festu, ktorý sa uskutoční od 20. do 27. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne. Vo festivalových kinách premietne dve snímky, venované tejto mimoriadnej historickej udalosti. Jednou z nich bude dokumentárna koláž Občan Havel přikuluje, ktorá rozpráva o Havlovom pôsobení v trutnovskom pivovare v polovici sedemdesiatych rokov.
Festivaly, Forza
V Prahe sa uskutoční prehliadka slovenských filmov zo 60. rokov
O slovenské filmy zo 60. rokov je stále záujem. Svedčí o tom aj filmová prehliadka pod názvom „Slovenská zlatá šedesátá a ještě něco navíc“, ktorá sa v pražskom kine Ořechovka začne už štvrtok 28. mája. Počas štyroch dní ponúkne deväť slovenských filmov zo 60. rokov, ktoré doplnia dve súčasné snímky. Prehliadka za účasti tvorcov trvá do 1. júna.
Film, Slovenský filmový ústav
Kalendár slovenských filmových výročí - Jún 2009
Každý mesiac si v slovenskej kinematografii pripomíname výročia významných osobností, či už sú to režiséri, scenáristi, kameramani, filmoví hudobní skladatelia či ľudia z ďalších filmových profesií, ale aj divácky obľúbení herci a herečky. Často sú to významné osobnosti nielen filmového, ale aj kultúrneho a spoločenského života. V júni jubiluuje napríklad textár, básnik a scenárista Boris Filan, pripomíname si aj nedožitých šesťdesiat rokov hudobného skladateľa, speváka a herca Jara Filipa i tridsať rokov od smrti režiséra Jána Kadára.
Film, Slovenský filmový ústav

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.