Tobruk v Seville

sevilaVojnová dráma Tobruk Václava Marhoula oslavuje ďalšie zahraničné úspechy. Film bol vybratý do hlavnej súťažnej sekcie šiesteho ročníka prestížneho festivalu v španielskej Seville. Festival sa koná v termíne medzi 6.- 14. novembrom a jeho program tvorí okolo 150 celovečerných filmov, v hlavnej sekcii súťaží 16 filmov.

V rámci festivalu sa bude v sobotu 7. novembra konať významný ceremoniál - vyhlasovanie nominácií na Europské filmové ceny, kde má Tobruk šancu presadiť sa hneď v najdôležitejšej kategórii - za najlepší film roka. Európska filmová akadémia ho pred časom odporučila do najužšieho výberu, spolu s dielami takých slávnych režisérskych hviezd, ako je Pedro Almódovar alebo Lars von Trier. Udelenie samotných cien prebehne 12. decembra 2009 v nemeckom Bochumi.

Tobruk, je dráma českých a slovenských dobrovoľníkov za bojov 2. svetovej vojny v severoafrickej púšti ,ktorý mal premiéru na Slovensku v septembri 2008 vznikol aj vďaka podpory slovenských partnerov. Film uvedie ho večer 9. 11. 2009 na červenom koberci režisér a producent Václav Marhoul spolu s Richardem Horowitzem, autorom hudby, oceneným Českým levom.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.