Včera zverejnili usporiadatelia Canneského filmového festivalu (Festival de Cannes - to je jeho oficiálny názov) zoznam filmov, ktoré sa budú uchádzať tak o Zlatú palmu, ako aj o mnohé významné ceny tejto prestížnej súťaže. Uvádzame filmy v origináli, lebo ich názvy sa neustále menia, postupne však uverejníme aj slovenský preklad súťažných i mimosúťažných diel.
Hlavná súťaž – celovečerné hrané filmy
Festival slávnostne otvorí Asghar FARHADI |
TODOS LO SABEN |
2h10 |
|
|
|
Stéphane BRIZÉ |
EN GUERRE |
1h45 |
Matteo GARRONE |
DOGMAN |
2h |
Jean-Luc GODARD |
LE LIVRE D’IMAGE |
1h30 |
Ryusuke HAMAGUCHI |
NETEMO SAMETEMO (ASAKO I & II) |
1h59 |
Christophe HONORÉ |
PLAIRE AIMER ET COURIR VITE |
2h12 |
Eva HUSSON |
LES FILLES DU SOLEIL |
2h |
JIA Zhang-Ke |
ASH IS PUREST WHITE |
2h30 |
KORE-EDA Hirokazu |
SHOPLIFTERS |
2h01 |
Nadine LABAKI |
CAPHARNAÜM |
2h30 |
LEE Chang-Dong |
BUH-NING |
2h28 |
Spike LEE |
BLACKKKLANSMAN |
2h08 |
David Robert MITCHELL |
UNDER THE SILVER LAKE |
2h20 |
|
THREE FACES |
1h24 |
Pawel PAWLIKOWSKI |
ZIMNA WOJNA |
1h25 |
Alice ROHRWACHER |
LAZZARO FELICE |
2h10 |
Kirill SEREBRENNIKOV |
LETO (L’ÉTÉ) |
2h |
A.B SHAWKY |
YOMEDDINE |
1er film - 1h37 |
Istý pohľad (Un certain regard)
Ali ABBASI |
1h41 |
Meryem BENM’BAREK |
1er film - 1h30 |
Andréa BESCOND Eric METAYER |
1er film - 1h43 |
BI Gan |
1h50 |
Nandita DAS |
1h50 |
Antoine DESROSIÈRES |
1h38 |
Lukas DHONT |
1er film - 1h40 |
Vanessa FILHO |
1er film - 2h |
Valeria GOLINO |
2h |
Gaya JIJI |
1er film - 1h36 |
Wanuri KAHIU |
1h22 |
Etienne KALLOS |
1er film - 1h42 |
Ulrich KÖHLER |
2h |
Luis ORTEGA |
2h06 |
Adilkhan YERZHANOV |
1h39 |
Filmy uvedené mimo súťaže
Ron HOWARD |
SOLO: A STAR WARS STORY |
2h15 |
Gilles LELLOUCHE |
LE GRAND BAIN |
|
Nočné projekcie
Joe PENNA |
ARCTIC |
1h50 |
YOON Jong-Bin |
GONGJAK |
2h27 |
Osobitné projekcie
Aditya ASSARAT |
10 YEARS IN THAILAND |
1h32 |
Nicolas CHAMPEAUX |
THE STATE AGAINST MANDELA AND THE OTHERS |
1h45 |
Carlo DIEGUES |
O GRANDE CIRCO MÍSTICO (LE GRAND CIRQUE MYSTIQUE) |
1h34 |
Romain GOUPIL |
LA TRAVERSÉE |
2h21 |
Michel TOESCA |
À TOUS VENTS |
1h40 |
WANG Bing |
LES ÂMES MORTES |
8h15 |
Wim WENDERS |
POPE FRANCIS – A MAN OF HIS WORD (LE PAPE FRANÇOIS – UN HOMME DE PAROLE) |
1h36 |
Krátkometrážne filmy
Oren GERNER |
GABRIEL |
France |
15' |
Raymund Ribay GUTIERREZ |
JUDGEMENT |
Philippines |
15’ |
Celine HELD |
CAROLINE |
États-Unis |
12’ |
Saeed JAFARIAN |
TARIKI |
Iran |
14’ |
Marta PAJEK |
III |
Pologne |
12’ |
Masahiko SATO, Genki KAWAMURA, Yutaro SEKI, Masayuki TOYOTA, |
DUALITY |
Japon |
14’ |
WEI Shujun |
ON THE BORDER |
Chine |
15' |
Charles Williams |
TOUTES CES CRÉATURES |
Australie |
13’ |
Cinéfondation
Ori AHARON |
DOLFIN MEGUMI |
Steve Tisch School of Film & Television, |
28’ |
Zhannat ALSHANOVA |
END OF SEASON |
The London Film School |
23’ |
Louise AUBERTIN, Éloïse GIRARD, Marine MENEYROL, Jonas RITTER, Loucas RONGEART, Amandine THOMOUX |
SAILOR'S DELIGHT |
ESMA |
6’ |
|
INANIMATE |
NFTS |
8’ |
Diego CÉSPEDES |
EL VERANO DEL LEÓN ELÉCTRICO |
Universidad de Chile - ICEI |
22’ |
Jamie DACK |
PALM TREES AND POWER LINES |
NYU Tisch School of the Arts |
15’ |
DI Shen |
DONG WU XIONG MENG |
Shanghai Theater Academy |
31’ |
Laura GARCIA |
FRAGMENT DE DRAME |
La Fémis |
24’ |
Constanza GATTI |
CINCO MINUTOS AFUERA |
Universidad del Cine (FUC) |
10’ |
Ariel GUTIÉRREZ |
LOS TIEMPOS DE HÉCTOR |
CCC |
29’ |
Eryk LENARTOWICZ |
DOTS |
AFTRS |
23’ |
Marta MAGNUSKA |
INNY |
PWSFTviT |
5’ |
Georgiana MOLDOVEANU |
ALBASTRU SI ROSU, IN PROPORTII EGALE |
UNATC I.L. CARAGIALE |
21’ |
Pier Lorenzo PISANO |
COSÌ IN TERRA |
Centro Sperimentale di Cinematografia |
13’ |
Igor POPLAUHIN |
KALENDAR |
Moscow School of New Cinema |
28’ |
Arian VAZIRDAFTARI |
MESLE BACHE ADAM |
Tehran University of Dramatic Arts |
20’ |
Andrew ZOX |
I AM MY OWN MOTHER |
San Francisco State University |
23’ |