Cinematik o 4 mesiace, 3 týždne a 2 dni

Piaty ročník Medzinárodného filmového festivalu Cinematik v Piešťanoch, ktorý sa uskutoční od 9. do 15. septembra 2010, ponúkne okrem hlavnej súťažnej kategórie – Meeting Point Europe (Miesto stretnutia Európa) poskytujúcej divákom najlepšie európske tituly uplynulého roka, konajúcej sa pod záštitou Medzinárodnej organizácie filmových novinárov FIPRESCI aj súťažnú novinku, kategóriu venovanú slovenskej dokumentárnej tvorbe – Cinematik.doc. Priestor tak dostanú domáci filmoví dokumentaristi, pre ktorých by sa mal MFF Cinematik stať dôležitou a efektívnou medzinárodnou platformou. Cinematik tak ponúkne vôbec prvú domácu súťaž slovenských dokumentárnych filmov.

Prihlásené celovečerné dokumentárne tituly (nad 52 min.) uvedené (prednostne) do kinodistribúcie v časovom období (15. september 2009 – 15. september 2010), zhodnotí medzinárodná porota. Víťazný film získa ocenenie Cinematik.doc pre najlepší slovenský dokument. Domáci tvorcovia dostanú súčasne možnosť osobne filmy uviesť a po projekciách odpovedať na otázky festivalových divákov.

Súčasťou novej súťažnej sekcie bude seminár venovaný dokumentárnej tvorbe a panelová diskusia o stave a pozícii dokumentu v slovenskej audiovízii. MFF Cinematik týmto potvrdzuje smer stabilného a rozvíjajúceho sa filmového podujatia s medzinárodným presahom.

Ďalšou z noviniek festivalu, sú popri štandardných sekciách (Rešpekt, Za hranicou kultu, Krajina pod lupou, DoKma, Čo dom dal, Kinema choice, Hore dolu prúdom, Profil, Zvláštne uvedenie, Cinematik Jr.) sekcia filmov ovenčených cenou medzinárodnej organizácie filmových novinárov FIPRESCI a sekcia venovaná nechcene nepodareným filmovým titulom, ktoré prepadli do Filmového pekla. V tejto sekcii ponúkne Cinematik to najlepšie z toho najhoršieho a otvorí diskusiu o odvrátenej strane dejín svetovej kinematografie.

Kontakt: P. Konečný, tel.: 02/32 19 90 04, mobil: 0905 316 005, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., www.cinematik.sk

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.