ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Nove vedenie FIPRESCI

alin resizeFIPRESCI (Medzinárodná federácia filmových kritikov) na valnom zhromaždení v Bari, ktoré sa koná vždy pri príležitosti Medzinárodného filmového festivalu Bari -BIFEST zvolila nové vedenie. Prezidentkou sa stala Alin Tasciyan z Turecka, podpredsedami Dana Linssen z Holandska a György Kárpáti z Maďarska. Bývalý predseda Jean Roy sa stal čestným prezidentom.


Alin Tasciyan začala pracovať pre Milliyet Art Review a Milliyet daily ako korešpondentka, filmová kritička a redaktorka. Od roku 2008 píše ako kritička a publicistka pre noviny Star daily newspaper. Je zároveň poradkyňou na mnohých filmových festivaloch v Turecku.

Dana 2Dana Linssen začala písať filmové kritiky pre holandské denníky NRC Handelsblad v roku 1997, kde pracovala vo funkcii zodpovedná redaktorka. Neskôr v roku 1998 sa stala spoluautorom nezávislého hollandského filmového mesačníka de Filmpkrant. Pôsobí na oboch pracoviskách a navyše pracuje aj ako lektor filmovej histórie a píše filmové analýzy.
 


Kárpíti 2György Kárpáti je redaktorom denníka Magyar Nemzet, druhého najväčšieho denníka v Maďarsku kde pravidelne publikuje filmové kritiky. Okrem toho je odborným asistentom katolíckej univerzity Pétera Pázmánya v rámci Inštitútu pre komunikáciu a mediálnu vedu.

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex