ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Nominácie na 27. Českého leva

Ceskylevlogo resizeČeská filmová a televízna akadémia oznámila nominácie na Českého leva. Víťazov 27. ročníka slávnostne oznámia 7.marca 2020 na galavačere v pražskom Rudolfíne  O ceny sa uchádzalo 64 filmov a do užšieho výberu vybrali českí akademici do pätnástich kategórii sedemnásť snímok. Najviac nominácii získal film Vlastníci, ale šance má aj Pomaľované vtáča. Prinášame zoznam nominovaných.

Najlepší hraný film
Vlastnici2 resizeNa střeše – producentka Monika Kristlová
Pomaľované vtáča – producent Václav Marhoul
Staříci – producent Jiří Konečný
Tiché doteky – producenti Petr Oukropec, Pavel Strnad
Vlastníci – producent Marek Jeníček

Najlepšia réžia
Na střeše – Jiří Mádl
Pomaľované vtáča – Václav Marhoul
Staříci – Martin Dušek, Ondřej Provazník
Tiché doteky – Michal Hogenauer
Vlastníci – Jiří Havelka

Najlepší scenár
Karel, já a ty – Bohdan Karásek
Na střeše – Jiří Mádl
Pomaľované vtáča – Václav Marhoul
Staříci – Martin Dušek, Ondřej Provazník
Vlastníci – Jiří Havelka

Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe
Na střeše – Alois Švehlík
Pomaľované vtáča – Petr Kotlár
Národní třída – Hynek Čermák
Staříci – Jiří Schmitzer
Vlastníci – Jiří Lábus

Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe
Karel, já a ty – Jenovéfa Boková
Teroristka – Iva Janžurová
Tiché doteky – Eliška Křenková
Vlastníci – Dagmar Havlová
Vlastníci – Tereza Ramba

Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe
Na střeše – Duy Anh Tran
Národní třída – Jan Cina
Staříci – Ladislav Mrkvička
Vlastníci – Vojtěch Kotek
Vlastníci – David Novotný

Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe
Amnestie – Anna Geislerová
Pomaľované vtáča – Jitka Čvančarová
Národní třída – Kateřina Janečková
Vlastníci – Klára Melíšková
Vlastníci – Pavla Tomicová

Najlepšie masky
Amnestie – Andrea Štrbová
Hodinářův učeň – Helena Steidlová
Pomaľované vtáča– Ivo Strangmüller
Sklenená izba – Pavla Frýdová, Tereza Prachařová, Leendert van Nimmwegen
Staříci – Eva Schwarzová

Najlepšie kostýmy
Hodinářův učeň – Marek Cpin
Pomaľované vtáča – Helena Rovná
Poslední aristokratka – Katarína Hollá
Sklenená izba – Katarína Štrbová Bieliková
Vlastníci – Andrea Králová

Najlepšia scénografia
Amnestie – Tomáš Berka, Václav Vohlídal, Karol Filo
Hodinářův učeň – Martin Kurel
Pomaľované vtáča - Václav Marhoul
Poslední aristokratka – Martin Kurel
Sklenená izba – Milan Býček

Najlepšia hudba
Amnestie – Matúš Široký, Jozef Lupták
Hodinářův učeň – Ivan Acher, Michal Novinski
Na střeše – René Rypar
Sklenená izba – Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Rupert Vokmann
Staříci – Matouš Hejl, Miroslav Srnka

Najlepší zvuk
Amnestie – Viktor Krivosudský
Pomaľované vtáča – Pavel Rejholec
Sklenená izba – Pavel Rejholec, Viktor Ekrt
Staříci – Václav Flegl
Tiché doteky – Richard Müller

Najlepší strih
Amnestie – Matej Beneš
Dálava – Josef Krajbich
Pomaľované vtáča – Luděk Hudec
Staříci – Jana Vlčková
Vlastníci – Otakar Šenovský

Najlepšia kamera
Amnestie – Tomáš Juríček
Na střeše – Martin Žiaran
Pomaĺované vtáča – Vladimír Smutný
Sklenená izba – Martin Štrba
Staříci Lukáš Milota

Najlepší dokument
Dálava – réžia Martin Mareček – producenti Petr Oukropec, Tereza Polachová, Hanka Kastelicová
Forman vs. Forman – réžia Helena Třeštíková, Jakub Hejna – producentky Alena Müllerová, Kateřina Černá
Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju..." – réžia Roman Vávra – producenti Robert Hanč,
Vítězslav Sýkora
Jiří Suchý – Lehce s životem se prát – réžia Olga Sommerová – producent Viktor Schwarcz
Jiří Trnka: Nalezený přítel – réžia Joël Farges – producent Vladimír Lhoták

Najlepší študentský film
Anežka – Adam Šoltés
Dcera – Daria Kashcheeva (nominovaný na Oscara)
Dezertér – Sasha Stelchenko
Hra – Lun Sevnik
SH_T HAPPENS – Dávid Štumpf, Michaela Mihályi

Share/Save/Bookmark