ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Spúšťa sa nový filmový kanál Be2Can

Be2Canlogo resizeZa kvalitnou kinematografiou nemusíte chodiť iba do kina. Od včera 17. novembra začne vysielať nový filmový kanál Be2Can HD, ktorý ponúkne hity z filmových festivalov v Benátkach, Berlíne a Cannes. Filmový kanál, spojený pupočnou šnúrou s obľúbenou filmovou prehliadkou Be2Can, nahradí kanál Festival HD. Od júna budúceho roka potom ponúkne nonstop artovú smršť dokonca 24 hodín denne!

Od 17. novembra 2018 bude Be2Can HD ponúkať artový obsah šesť hodín denne – od 22:00 do 4:00, od 1. júna 2019 potom bude vysielať nonstop, čiže 24 hodín denne. Mení sa nielen názov prémiového filmového kanálu, ale taktiež celkový vizuál, ktorý bude rezonovať so zavedenou značkou prehliadky Be2Can - výberovej prehliadky prvotriednych festivalových filmov z troch najprestížnejších svetových festivalov v Benátkach, Berlíne a Cannes. K Be2Canfoto resizepravidelnému lineárnemu obsahu pribudne od 17. 11. taktiež VOD ponuka filmov.

Be2Can HD je prémiový filmový kanál a online videopožičovňa Be2Can VOD, ktorá nahradil vysielanie kanálu Festival HD. Be2Can HD ponúka najlepšiu filmovú produkciu z celého sveta festivalovej kinematografie a je obrazom úspešného filmového festivalu Be2Can. Vysiela 6 hodín denne od 22.00 do 04.00, sedem dní v týždni a bez reklám. Dátum spustenia 17.november nebol vybraný náhodne. Nielen, že ide o celoštátne významný historický dátum, ale svoje zásadné miesto má aj v histórii spoločnosti Film Europe. Práve v tento deň bola v roku 2009 založená. „Je to dátum zmeny, pre celú spoločnosť i pre Film Europe,“ hovorí  generálny manager spoločnosti Ivan Hronec. „Pred siedmymi rokmi sme spustili Film Europe Channel, pred rokom kanál Československo HD,  dnes je to Be2Can HD. Be2Can je dnes silnou značkou všetkých československých cinefilov. A tak k úspešnému festivalu a DVD edícii pridávame filmový TV kanál i Be2Can VOD. Be2Can sa stáva prvým filmovým festivalom na svete, ktorý má svoju - okrem kinodistribúcie  - taktiež VOD a televíznu  úroveň,“ dodáva Hronec.

Spoločnosť Film Europe už prevádzkuje  úspešné filmové kanály Film Europe HD a Československo HD, ku ktorým teraz pribudne Be2Can HD. „Zatiaľ čo Film Europe HD ponúka kinematografiu všetkých krajín  Európy, Československo našu najlepšiu klasiku, tak Be2Can HD reflektuje koncept Be2Can festivalu, ktorý programuje súťažiace a ocenené filmy z festivalov v Berlíne, Benátkach a Cannes, ale s rozšírením aj o filmy z ďalších prestížnych festivalov kategórie A. Kanál je našim vianočným darčekom pre všetkých, ktorí sledujú filmy, o ktorých sa hovorí,“ povedal Ivan Hronec.

Okrem  lineárneho TV obsahu ponúkne Be2Can HD taktiež online videopožičovňu Be2Can VOD s 31 filmami, podľa  hesla “každý deň jeden film“. Ponuka filmov sa bude každý mesiac obmeňovať, aby zostala zachovaná atraktívnosť a jedinečnosť  tejto ponuky. Medzi filmami uvidíte napríklad britskú dráma Ja, Daniel Blake (réžia Ken Loach; Zlatá palma v Cannes 2016), francúzsku sociálnu detektívku Neznáme dievča (réžia bratia Dardennovci; nominácia na Zlatú palmu v Cannes 2016), príbeh matky, ktorá čaká dieťa s Downovým syndrómom 24 týždňov (réžia Anne Zohra Berrached, nominácia na Zlatého medveďa na Berlinale 2016), mysteriózny thriller Neon Demon (réžia Nicolas Winding Refn; nominácia na Zlatú palmu v Cannes 2016) alebo dokumentárny experiment hudobníčky Laurie Anderson Psie srdce (nominácia na Zlatého leva v Benátkach, 2016).

Na Be2Can HD bude mať 17.11. televíznu premiéru tohtoročný víťaz Veľkej ceny v Cannes - francúzska emotívna dráma o boji proti AIDS s názvom 120 tepov za minútu. Be2Can | Channel | Film of the week | 120 BPM , Be2Can | Channel | Film of the week | Jimmy P.

Kde Be2Can naladíte?  Bude k dispozícii prostredníctvom väčšiny TV, SAT a IPTV operátorov v Čechách i na Slovensku. V Čechách je to napríklad www.skylink.cz, www.telekom.sk,  www.o2tv.cz, www.sledovani.tv, www.nejtv.cz,www.t-mobile.cz a ďalších. Po novom taktiež v sieti UPC www.upc.cz
Viac: www.be2can.eu

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex