ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Získaj grant a natoč svoj krátky film

Sutazmladych resizeChceš predstaviť svoj príbeh #EUandME? Dokázal by si napísať a zrežírovať krátky film s pomocou uznávaného európskeho režiséra? Chcel by si vidieť svoj nápad premietaný na plátne? Tak potom je tu súťaž mladých filmárov!

Život v Európskej únii nám poskytuje nekonečné množstvo príležitostí robiť to, čo nás baví. Od vzdelávania po cestovanie, od online surfovania až po zachraňovanie planéty. Európska únia ovplyvňuje naše životy v mnohých smeroch. Ukáž nám prostredníctvom krátkeho filmu, čo si najviac ceníš na spoločnom živote v EÚ.

Súťaž ponúka mladým ľuďom možnosť objaviť v sebe Spielberga a vytvoriť krátky päťminútový film o tom, aký vplyv má Európska únia na život bežných ľudí.

Film by mal súvisieť s jednou z piatich tém kampane #EUandME: digitalizácia, mobilita, zručnosti a podnikanie, udržateľnosť a práva.

Piati víťazi získajú na natočenie svojho filmu grant vo výške 7 500 eur.

Ak sa chceš zapojiť do súťaže, pošli nám:

l. dva krátke písomné návrhy (každý v rozsahu 500 slov) filmu, pričom jeden návrh musí byť v angličtine a druhý v slovenčine,

2. dve 60-sekundové promo-videá, kde vysvetlíš svoj zámer, prečo sa chceš do súťaže zapojiť. Videá musia byť natočené smartfónom, pričom jedno bude v angličtine a druhé v slovenčine,

3. odkaz na tvoj autorský krátky film nie starší ako 5 rokov.

Viac informácií o súťaži a jej pravidlách, ako aj prihlášku do súťaže nájdeš na tomto odkaze: https://europa.eu/euandme/sk/yfc/
Svoj súťažný príspevok posielaj do 31. októbra 2018 do 12,00.hod.

Hľadáš inšpiráciu? Pozri si päť krátkych filmov, ktoré na tieto témy natočili profesionálni režiséri: www.europa.eu/euandme. Každý víťaz zároveň získa možnosť nechať sa viesť práve jedným z týchto ocenených režisérov. 

Ak máš nejaké otázky, určite sa nám ozvi. Želáme veľa šťastia v súťaži.

S pozdravom
Tím #EUandME
COMM-EUANDME@ec.europa.eu

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex