ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Uzávierka filmárskej súťaže Iné vízie SK sa blíži

Zivlylogo resizePrehlídka filmové animace a současného umění PAF Olomouc v spolupráci s filmovým seminárom 4 živly pripravili aj na tento rok možnosť zúčastniť sa súťaže Iné vízie SK, slovenskej verzie pôvodne českej súťaže experimentálnych filmov na pomedzí animácie, experimentálneho filmu a videoartu.

Podobne ako v prípade českej verzie súťaže, výber súťažných videí bude vždy unikátny odlišnosťou záujmov a preferencií prizvaného kurátora či kurátorky – tento rok do súťaže postúpi desať diel, ktoré vyberie filmová teoretička Eva Filová. Cieľom súťaže a kurátorského výberu Iných vízií je sprístupniť a oceniť práce profesionálov i amatérov, ktoré prenikajú výtvarnou a filmovou scénou. Kurátorský aspekt je dôležitý pre dlhodobý zámer mapovania tvorby pohyblivých obrazov na Slovensku.
    
Podmienky prihlásenia sa do súťaže:
1. dielo je možné premietať v kinosále
2. dielo je možné inštalovať v galérii
3. dielo nie je staršie viac ako 18 mesiacov v deň uzavretia výzvy na prihlasovanie diel
4. dielo má nezávislý a nekomerčný charakter
5. dielo je produkované na území Slovenska (autor nemusí mať slovenské občianstvo, rozhoduje miesto vzniku)
6. dielo môže prihlásiť profesionál i amatér všetkých vekových kategórií
7. jeden autor môže zaslať viacero diel

Vybrané filmy budú premietané v programe siedmeho ročníka Zimného filmového seminára 4 živly v Banskej Štiavnici na konci februára 2018. Uzávierka prihlasovanie súťažných diel je 20. októbra 2017 a prihlasovací formulár nájdete pod tlačidlom "PŘIHLÁŠENÍ DÍLA" na webstránke PAF – www.pifpaf.cz/cs/iv17.  V prípade akýchkoľvek otázok, píšte mail na jinevize@pifpaf.cz.

Share/Save/Bookmark