ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Ďalšie ocenenie pre Slobodu pod nákladom

Slobodpodnákladom resizeDokument Sloboda pod nákladom získal na Medzinárodnom filmovom festivale FIFAD vo Švajčiarsku najvyššie ocenenie Diable d´Or v kategórii World Culture. Festival sa konal 5. - 12. 8. 2017 v Les Diablerets a patrí medzi najdôležitejšie svojho druhu na svete.

Na film o starej generácií nosičov z Vysokých Tatier reagovala medzinárodná porota: "Nosičské remeslo je cesta k vnútornému pokoju. Aj napriek veľkej námahe a často nepriaznivým podmienkam, to je duchovný zážitok." Je to 16 ocenenie pre film Sloboda pod nákladom režiséra Pavla Barabáša, ktorý reagoval takto: "Vysoké Tatry sú posledným miestom v Európe, kde sa nosičské remeslo ešte zachovalo a teší ma, že aj vďaka tomuto dokumentu vzrástol záujem mladých ľudí o nosenie na tatranské chaty."

Po medzinárodných úspechoch v Kanade, Španielsku, Poľsku, Česku, Slovinsku, Macedónsku sa dokument nominoval do talianskej Cervinie, kde sa predstavia iba filmy, ktoré už získali na horských festivaloch Grand Prix. Diváci ho uvidia aj v Južnej Kórei, Nemecku, Rusku, Poľsku i ďalších mestách. Na Slovensku sa stal dokument najúspešnejším filmom ASFK za rok 2016.

Share/Save/Bookmark