ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Koncertný zázam The Rolling Stones

rs sg mick 01 small resizeNa konci januára sa v Kine Lumière v pravidelnom cykle Music & Film premietne digitálne reštaurovaný film TheRolling Stones – Some Girls: Live in Texas´78. Vznikol počas turné na podporu albumu Some Girls, ktoré fanúšikovia tejto legendárnej skupiny považujú za jedno z najlepších. Diváci v Kine Lumière ho budú môcť vidieť v stredu 29. januára o 20.30 hod. v plnej kvalite obrazu a zvuku.

Koncert sa konal v texaskom meste Fort Worth a kapela v zložení Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood, Charlie Watts a Bill Wyman na ňom pred trojtisícovým publikom podala vynikajúci výkon. „Koncert bol zaznamenaný na 16 mm film a tridsať tri  rokov ležal zabudnutý na policiach v archíve. V roku 2011 bol obraz reštaurovaný do HD kvality a zvuk remixovaný a remastrovaný z pôvodných viacstopových nahrávok na DD5.1.,“ hovorí Miro Ulman, dramaturg cyklu Music & Film, ktorý každý mesiac vyberá pre divákov tie najlepšie kapely a koncerty.

Na zaznamenanom koncerte skupiny The Rolling Stones z roku 1978 odznelo sedem piesní z ich vtedy aktuálneho albumu Some Girls, ale aj hity z predchádzajúcich albumov ako napríklad Honky Tonk Woman, Brown Sugar či Jumpin‘ Jack Flash. Podľa Mira Ulmana sa toto turné, ktorého motto znelo Návrat ku koreňom, považuje za jedno z najlepších vystúpení kapely. Hovorí, že „pódium bolo úplne jednoduché a dominovala na ňom samotná kapela a jej hudba. Tá bola oveľa surovejšia a nabitá energiou. Na tvárach členov kapely vidieť, že si to užívajú, ale súčasne sa sústreďujú na to, aby podali čo najlepší výkon. Záznam z koncertu je jedinečná šanca vidieť Micka Jaggera ako 35-ročného mladíka a The Rolling Stones v ich vrcholnej forme“.

Skupina The Rolling Stones vznikla v roku 1962 v Anglicku. Preslávila sa najmä začiatkom 60. rokov a je jednou z mála kapiel, ktoré vydržali dodnes. V rebríčku päťsto najlepších albumov všetkých čias, ktorý vydal časopis Rolling Stone, má desať albumov, z toho jeden v prvej desiatke. Vstupenky na projekciu si je možné zakúpiť v pokladni Kina Lumière,
Viac:http://www.ticketportal.sk/event.aspx?ID=19106)
Trailer:https://www.facebook.com/events/408594579271212/.


x x x

Share/Save/Bookmark