Filmy a hviezdy v Cannes
Isté je však, že predsedom porty Un certain regard (Istý pohľad) bude Tim Roth a predsedom poroty Cinéfondation a kratkometrážnych filmov jeden z bratov Dardennovcov, a to Jean-Pierre. Festival uzavrie mimosúťažný film Clauda Millera Thérèse Desqueyroux.
Festival už uverejnil zoznam súťažných i mimosúťažných filmov. Isté je, že v našej distribúcii budú mať iný názov, ale pre úplnosť ich uvedieme v pôvodnom znení a pri filmoch hlavnej súťaže aj doslovný slovenský preklad. Keď si zoznam pozorne prečítate dáte nám za pravdu, že program je skutočne bohatý.
Film, ktorý festival slávnostne otvorí: | |
Wes ANDERSON | MOOBRISE KINGDOM (Kráľovstvo vychádzajúceho mesiaca) 1h34 |
Súťažné filmy (hlávná súťaž) |
|
Jacques AUDIARD | DE ROUILLE ET D'OS (Z hrdze a kostí) 1h55 |
Leos CARAX | HOLY MOTORS (Sväté motory) 1h50 |
David CRONENBERG | COSMOPOLIS 1h45 |
Lee DANIELS | THE PAPERBOY (Papierový chlapec) 1h41 |
Andrew DOMINIK | KILLING THEM SOFTLY (Zabite ich jemne) 1h40 |
Matteo GARRONE | REALITY (Realita) 1h50 |
Michael HANEKE | AMOUR (Láska) 2h06 |
John HILLCOAT | LAWLESS (Bez zákona) 1h55 |
HONG Sangsoo | DA-REUN NA-RA-E-SUH (IN ANOTHER COUNTRY- V inej krajine) 1h28 |
IM Sang-soo | DO-NUI MAT (THE TASTE OF MONEY- Chuť peňazí) 1h53 |
Abbas KIAROSTAMI | LIKE SOMEONE IN LOVE (Ako niekto zaľúbený) 1h49 |
Ken LOACH | THE ANGELS' SHARE (LA PART DES ANGES- Zo strany anjelov) 1h46 |
Sergei LOZNITSA | V TUMANE (DANS LA BRUME - V hmle) 2h07 |
Cristian MUNGIU | BEYOND THE HILLS (Za kopcami) 2h35 |
Yousry NASRALLAH | BAAD EL MAWKEA (APRES LA BATAILLE - Po boji) 1h56 |
Jeff NICHOLS | MUD (Blato) 2h15 |
Alain RESNAIS | VOUS N'AVEZ ENCORE RIEN VU (Nevideli ste ešte nič) 1h55 |
Carlos REYGADAS | POST TENEBRAS LUX (Po tme príde svetlo) 1h40 |
Walter SALLES | ON THE ROAd (SUR LA ROUTE - Na ceste) 2h20 |
Ulrich SEIDL | PARADIES : Liebe (PARADIS:Amour- Raj:Láska) 2h00 |
Thomas VINTERBERG | JAGTEN (THE HUNT, Lov) 1h46 |
Mimosúťažný film, ktorý festival uzavrie | |
Claude MILLER | THÉRÈSE DESQUEYROUX 1h50 |
Istý pohľad (Certain regard) | |
Ashim AHLUWALIA | MISS LOVELY prvý film 1h50 |
Juan Andrés ARANGO | LA PLAYA prvý film 1h30 |
Nabil AYOUCH | LES CHEVAUX DE DIEU 1h55 |
Catherine CORSINI | TROIS MONDE 1h40 |
Brandon CRONENBERG | ANTIVIRAL prvý film 1h50 |
Joachim LAFOSSE | À PERDRE LA RAISON 1h54 |
Darezhan OMIRBAYEV | STUDENT 1h30 |
Moussa TOURE | LA PIROGUE 1h27 |
Pablo TRAPERO | ELEFANTE BLANCO 2h00 |
Sylvie VERHEYDE | CONFESSION OF A CHILD OF THE CENTURY (CONFESSION D'UN ENFANT DU SIECLE) 2h05 |
Benicio DEL TORO, Pablo TRAPERO, Julio MEDEM, Elia SULEIMAN, Juan Carlos TABIO Gaspard NOÉ et Laurent CANTET |
7 DIAS EN LA HABANA 2h05 |
Benoit DELÉPINE Gustave KERVERN | LE GRAND SOIR 1h32 |
Xavier DOLAN | LAURENCE ANYWAYS 2h41 |
Michel FRANCO | DESPUÉS DE LUCIA 1h33 |
Koji WAKAMATSU | 11.25 THE DAY HE CHOSE HIS OWN FATE 2h00 |
LOU Ye | MYSTERY 1h30 |
Benh ZEITLIN | BEASTS OF THE SOUTHERN WILD (LES BÊTES DU SUD SAUVAGE) prvý film 1h32 |
Mimosúťažné filmy | |
Bernardo BERTOLUCCI | IO E TE 1h37 |
Eric DARNELL, Tom MCGRATH | MADAGASCAR 3, EUROPE'S MOST WANTED (MADAGASCAR 3, BONS BAISERS D´EUROPE) 1h30 |
Philip KAUFMAN | HEMINGWAY & GELLHORN 2h34 |
Nočné premietanie | |
Dario ARGENTO | DARIO ARGENTO'S DRACULA 1h46 |
Takashi MIIKE | AI TO MAKOTO 2h14 |
65. narodeniny | UNE JOURNÉE PARTICULIÈRE de Gilles Jacob et Samuel Faure 53' |
Osobitné premietanie | |
Fatih AKIN | DER MÜLL IM GARTEN EDEN 1h25 |
Laurent BOUZEREAU | ROMAN POLANSKI : A FILM MEMOIR 1h34 |
Ken BURNS, Sarah BURNS, David MCMAHON | THE CENTRAL PARK FIVE 2h00 |
Sébastien LIFSHITZ | LES INVISIBLES 1h55 |
Claudine NOUGARET, Raymond DEPARDON | JOURNAL DE FRANCE 1h40 |
Nelson PEREIRA DOS SANTOS | A MUSICA SEGUNDO TOM JOBIM 1h30 |
Gonzalo TOBAL | VILLEGAS prvý film 1h36 |
Apichatpong WEERASETHAKUL | MEKONG HOTEL 1h01 |