ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Divoká babská jazda (USA 2017)

divoka babskaRough Night / Rock That Body
101 minút.
Scenár: Lucia Aniello, Paul W. Downs. Réžia: Lucia Aniello. Kamera: Sean Porter. Strih: Craig Alpert. Hudba: Dominic Lewis. Účinkujú: Scarlett Johansson, Jillian Bell, Zoë Kravitz, Ilana Glazer, Kate McKinnon, Paul W. Downs, Ryan Cooper, Ty Burrell, Demi Moore, Enrique Murciano, Dean Winters, Bob the Drag Queen a ďalší.
Slovenská premiéra 22. júna 2017
Hviezdne obsadený celovečerný filmový debut televíznej producentky, scenáristky, režisérky a príležitostnej herečky Lucie Aniello by chcel nadviazať na divácke úspechy súčasných amerických vulgárnych ženských „komédií“. Päť bývalých spolužiačok sa po rokoch znova stretáva, aby v Miami oslávili rozlúčku so slobodou jednej z nich. Párty sa však rýchlo zvrtne, keď nešťastnou náhodou zabijú striptéra, ktorý ich mal v tento výnimočný večer zabávať. Ako si s týmto fatálnym zvratom poradí dámska zostava na čele so Scarlett Johansson? Americkí recenzenti snímkou vôbec nie sú nadšení – a zdá sa, že diváci s nimi tentoraz súhlasia. V českých kinách má film názov Holky na tahu.
Foto: Itafilm
Share/Save/Bookmark

Špina (Slovensko-Česko 2017)

spinaŠpína / Filthy
87 minút.
Scenár: Barbora Námerová. Réžia: Tereza Nvotová. Kamera: Marek Dvořák. Strih: Jiří Brožek, Michal Lánský, Janka Vlčková. Hudba: Pjoni. Účinkujú: Dominika Morávková Zeleníková, Anna Rakovská, Anna Šišková, Róbert Jakab, Patrik Holubář, Juliana Oľhová, Monika Potokárová, Ela Lehotská, Luboš Veselý a ďalší.
Slovenská premiéra 22. júna 2017
Ambiciózny potomok z umeleckej rodiny Tereza Nvotová debutovala ako filmová režisérka v roku 2009 kontroverzným celovečerným dokumentom Ježiš je normálny! Bakalársky titul získala na pražskej FAMU na katedre dokumentárnej tvorby a momentálne dokončuje štúdium na katedre hranej réžie. Špina je jej dlhometrážny hraný debut. Je režisérkou niekoľkých dokumentárnych filmov pre ČT, RTVS a v súčasnosti dokončuje druhý dlhometrážny dokument o Vladimírovi Mečiarovi v koprodukcii HBO. Hrdinka Špiny Lena (Dominika Morávková-Zeleníková) je úplne normálne sedemnásťročné dievča: vzdoruje rodičom, prežíva prvú lásku, tajné nočné dobrodružstvá s kamarátmi, či magické rána nad Dunajom. Jej svet plný snov a túžob však naruší nečakaná dráma. Lena musí prejsť cestu, ktorá už nie je obyčajným dospievaním, ale skôr vnútorným bojom. Okolie ju nechápe a nikdy úplne nepochopí. To ona sama sa musí zmeniť, dospieť a pochopiť, že nemôže zostať obeťou. Trest si zaslúži ten, kto jej ublížil...
Foto: Forum Film
Share/Save/Bookmark

Transformers: Posledný rytier (USA 2017)

transformers 5Transformers: The Last Knight
148 minút.
Scenár: Art Marcum, Matt Holloway, Ken Nolan. Réžia: Michael Bay. Kamera: Jonathan Sela. Strih: Roger Barton, Adam Gerstel, Debra Neil-Fisher, John Refoua, Mark Sanger, Calvin Wimmer. Hudba: Steve Jablonsky. Účinkujú: Mark Wahlberg,  Anthony Hopkins, Josh Duhamel, Laura Haddock, Santiago Cabrera, Isabela Moner, Stanley Tucci, Liam Garrigan, Marcus Fraser, John Turturro, Mitch Pileggi a ďalší.
Slovenská premiéra 22. júna 2017
Viac ako štvrť miliardy dolárov investovali Michael Bay, Steven Spielberg a ďalší producenti do piateho filmu podľa hračiek spoločnosti Hasbro. Predchádzajúce snímky od roku 2007 vyniesli na vstupnom do svetových kín neskutočných 3,78 miliardy! Režisér Michael Bay, ktorý je duchovným otcom celej série, tvrdí, že piaty diel je jeho posledným, a tak chce odísť s poriadnym ohňostrojom. Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformermi bohaté skúsenosti a vo vojne sa spojí s "nepriateľom" Bumblebeeom. Ich spoločným cieľom je zistiť, prečo sa Transformeri po stáročia vracajú na Zem. Odpoveď im môže dať významný historik a asi najväčší teoretický znalec Transformerov Edmund Burton (Anthony Hopkins), ktorý verí, že práve v minulosti je kľúč k skončeniu vojny a záchrane ľudstva. Pred kúpou vstupeniek zbystrite pozornosť, distributér prináša do našich kín túto filmovú atrakciu v celom spektre formátov 2D, 3D aj 3D IMAX, so slovenskými titulkami, českými titulkami a českým dabingom!
Foto: CinemArt
Share/Save/Bookmark

Autá 3 (USA 2017)

autaCars 3
109 minút.
Scenár: Brian Fee, Ben Queen, Eyal Podell, Jonathon E. Stewart, Kiel Murray, Bob Peterson, Mike Rich. Réžia: Brian Fee. Kamera: Jeremy Lasky. Strih: Jason Hudak. Hudba: Randy Newman. V slovenskom znení účinkujú:
Peter Sklár, Miroslava Partlová, Vladimír Černý, Vladimír Kobielsky, Dušan Kaprálik, Lukáš Frlajs, Juraj Predmerský, František Výrostko, Andrea Somorovská, Lucia Vráblicová, Soňa Norisová, Marcel Forgáč, Judita Hansman, Peter Kollárik, František Kovár, Martin Hronský, Giovanni Baldini, René Jankovič, Dušan Tarageľ, Roman Pomajbo, Lukáš Dóza, Ivan Laca, Ján Mistrík, Alfréd Aczel, Ivan Romančík, Alfréd Swan, Helena Húsková, Ján Greššo, Tatiana Kulíšková, Michaela Kapráliková a ďalší.
Slovenská premiéra 15. júna 2017
V roku 2006 prišli štúdiá Pixar s hravým pastišom na športové akčné drámy Autá. O päť rokov nasledovali Autá 2 a séria si pripísala tržby zo vstupného do kín vo výške viac než miliardy dolárov. Pod hlavičkou Walt Disney Pictures sa teraz aj do našich kín dostáva tretia časť. Zároveň prvý film zo série , ktorý nerežíroval veterán John Lasseter. Réžiu netradične zverili úplnému debutantovi – scenáristovi, výtvarníkovi a animátorovi Brianovi Fee, ktorý v rôznych funkciách spolupracoval na filmoch Cars 1 a 2, Wall-E či Ratatouille. Odvážne pretekárske autíčko Bleskový McQueen zostarlo, z výslnia ho vytláčajú nové, moderné, silnejšie stroje. Tie však nemajú také bohaté skúsenosti, široké srdce a spoločnosť oddaných priateľov.
Foto: Saturn Entertainment
Share/Save/Bookmark