ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Všetky prachy sveta (USA 2017)

Vsetky-prachy-svetaAll the Money in the World
Mysteriózny triler, 135 minút
Scenár: David Scarpa, John Pearson. Réžia: Ridley Scott. Kamera: Dariusz Wolski. Strih: Claire Simpson. Hudba: Daniel Pemberton. Hrajú: Michelle Williams, Mark Wahlberg, Charlie Plummer, Christopher Plummer, Timothy Hutton, Romani Duris, Andreww Buchan, Olivia Grant, Marco Leonardi, Maurizio Lombardi, Teresa Mathoney, Charlie Shotwell, Francesca Inaudi, Mario Opinato, Andrea Piedimonte, Giulio Base, Riccardo De Torrebruna a ďalší.
Slovenská premiéra: 25. januára 2018
V roku 1973, presne v deň svojich 16. narodenín, v Ríme zmizne John Paul Getty III. (Charlie Plummer), vnuk jedného z najbohatších mužov sveta, ropného magnáta J. Paula Gettyho (Christopher Plummer). O dva dni neskôr jeho matku Gail (Michelle Williams) kontaktujú únoscovia a žiadajú výkupné 17 miliónov dolárov. Ona sama toľko peňazí nikdy nemala, preto jej nezostáva nič iné, len poprosiť o pomoc chlapcovho starého otca. Miliardár je však nemilosrdný a jej žiadosť odmietne. Zúfalá matka sa ho usiluje presvedčiť, že ide o život jej syna, ktorému brutálne ubližujú. Gail sa napokon spojí s Gettyho poradcom Fletcherom Chaseom (Mark Wahlberg), ktorý jej podá pomocnú ruku. Čas beží, únoscovia sú netrpezliví a mladému Paulovi nezostáva veľa času. Podarí sa starého otca presvedčiť, že on jediný môže vnuka zachrániť a dokázať, že láska má predsa len väčšiu hodnotu ako peniaze?
Foto: Forum Film SK

Share/Save/Bookmark

S láskou Vincent (Veľká Británia/Poľsko 2017)

S-laskou-VincentLoving Vincent
Animovaná kriminálna dráma, 88 minút
Scenár a réžia: Dorota Kobiela, Hugh Welchman. Kamera: Tristan Oliver, Lukasz Zal. Strih: Dorota Kobiela, Justyna Wieszynska. Hudba: Clint Mansell. Hrajú: Robert Gulaczyk, Douglas Booth, Saoirse Ronan, Aidan Turner, Helen McCrory, Eleanor Tomlinson, Chris O´Dowd, Jerome Flynn, John Sessions, Shaun Newnham, Richard Banks a ďalší.
Slovenská premiéra: 25. januára 2018
Diela holandského fauvistu a expresionistu Vincenta Van Gogha patria k tomu najhodnotnejšiemu, čo kedy vzniklo vo výtvarnom umení– nachádzajú sa vo svetových galériách i súkromných zbierkach a ich cena sa ráta v miliónoch. Van Goghove práce, ale aj jeho pohnutý osud a záhadná smrť, inšpirovali tisícky ďalších autorov a sú predmetom živej odbornej diskusie aj 128 rokov po jeho smrti. Filmový projekt, prvý svojho druhu na svete, bol nakrútený kombináciou hraného filmu a animácie originálnych olejomalieb. Presnejšie 66 960 originálnych olejomalieb vytvorených 125 umelcami z celého sveta podľa 94 pôvodných van Goghových diel. Slovami tvorcov by „rozložené obrazy dokázali pokryť celý Londýn alebo Manhattan“. Predlohou pre animované obrazy boli okrem malieb aj hrané scény so skutočnými hercami. Scenár vznikol na základe 800 van Goghových listov adresovaných predovšetkým jeho bratovi. Príbeh vrcholí v júni 1890, kedy sa van Gogh lieči z depresií, postrelí sa do hrudníka a o dva dni neskôr, vo svojich 37 rokoch na následky zranenia umiera. Všetky okolnosti jeho smrti však neboli dodnes objasnené...
Foto: Continental film

Share/Save/Bookmark

Na konci sveta (Veľká Británia 2017)

Na-konci-svetaGod´s Own Country
Romantická dráma , 104 minút
Scenár a réžia: Francis Lee. Kamera: Joshua James Richards. Strih: Chris Wyatt. Hudba: Dustin O´Halloran, Adam Wiltzie Hrajú: Josh O´Connor, Gemma Jpones, Harry Lister Smith, Ian Hart, Alec Secareanu, Melanie Kilburn, Liam Thomas, Patsy Ferran, Moey Hassan, Navees Choudhry, Sarah White, John McCrea, Alexanser Suvandijev a ďalší.
Slovenská premiéra: 25. januára 2018
Johnny Saxby (Josh O´Connor) pracuje od rána do večera na odľahlej ovčej farme svojich rodičov. Frustráciu z osamelosti si vybíja občasným pitím a nezáväzným sexom. Celý jeho život sa obráti naruby príchodom rumunského migranta Gheorghea (Alec Secareanu), ktorého zamestnajú na výpomoc. Johnny je odrazu konfrontovaný s emóciami, ktoré nikdy predtým nepocítil. Počas sezóny jahniat obaja nielen tvrdo pracujú, ale čoraz intenzívnejšie sa rozvíja aj ich osudový vzťah, ktorý obom raz navždy zmení život... Komorná snímka je podmanivým a smutnokrásnym debutom herca, scenáristu a režiséra Francisa Leea, ktorý jeho dej zasadil do prostredia rurálneho Yorkshiru.
Foto: ASFK

Share/Save/Bookmark

Labyrint: Smrteľná liečba (USA 2018)

Labyrint-Smrtelna-liecbaMaze Runner: The Death Cure
Akčný sci-fi triler, 142 minút
Scenár: T. S. Nowlin podľa románu Jamesa Dashnera. Réžia: Wes Ball. Kamera: Gyula Pados. Strih: Dan Zimmerman. Hudba: John Paesano. Hrajú: Dylan O´Brien, Dexter Darden, Thomas Brodie-Sangster, Rosa Salazar, Ki-hong Lee, Giancarlo Esposito, Nathalie Emmanuel, Kaya Scodelario, Katherine McNamara, Patricia Clarkson, Jacob Lofland, Barry Pepper, Paul Lazenby, Jake Curran a ďalší.
Slovenská premiéra: 25. januára 2018
Thomas (Dylan O´Brien) so skupinou priateľov Placerov unikol nástrahám Labyrintu. Spoločne prešli skúšku ohňom pri vražednej ceste cez Spálenisko. Veľakrát si mysleli, že už je koniec, že už nemôže byť horšie. Napriek tomu majú tie najťažšie chvíle a najbolestivejšie rozhodnutia ešte len pred sebou. V epickom finále trilógie Labyrint ich čaká posledná a najnebezpečnejšia misiu. Musia sa pobiť o nádej vo svete, ktorý sa rúca pod ťarchou zákernej choroby. Z jednej strany musia bojovať o prežitie medzi nakazenými a nepríčetnými „raplami“ a zo strany druhej s nevyspytateľnou organizáciou Z.L.S.N. Musia preto preniknúť do legendárneho Posledného mesta, labyrintu riadeného touto organizáciou. Ten, kto misiu prežije, získa odpovede na všetky otázky, ktoré si Placerovia položili od chvíle, keď po prvýkrát dorazili do labyrintu.
Foto: CinemArt SK

Share/Save/Bookmark