ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Magické striebro - Hľadanie kúzelného rohu (Nórsko 2011)

magicke striebro blafjell-2-jakten-pa-det-magiske-horn-140427 resizeMagické striebro - Hľadanie kúzelného rohu (Nórsko 2011)
Blafjell 2 - Jakten pa det magiske horn
84 minút.
Scenár: Gudny Hagen, Thomas Moldestad. Réžia: Arne Lindtner Nass. Kamera: Kjell Vassdal. Strih: Wibecke Ronseth. Hudba: Magnus Beite. Účinkujú: Per Christian Ellefsen, Jeppe Beck Laursen, Robert Skjarstad, Geir Morstad, Johan Tinus Lindgren, Ane Viola Semb, Toralv Maurstad a ďalší.
Slovenská premiéra 4. decembra 2014
Hlboko pod škandinávskymi horami rozprávkoví škriatkovia dobývajú čarovné striebro. Hoci film o nich Julenatt i Blafjell z roku 2009 sa u nás nikdy nepremietal, prichádza do kín jeho pokračovanie Hľadanie kúzelného rohu z roku 2011. Krajinu červených škriatkov ohrozuje veľký ľadovec. Kráľovná modrých škriatkov Fjellrose verí povesti o magickom modrom rohu v útrobách Šedej hory, ktorý dokáže zmeniť počasie. Lenže červená a modrá, ako sami dobre vieme, sa znášajú asi ako oheň a voda... Film sa premieta spolu s krátkou šesťminútovou animovanou snímkou mladej režisérky Veroniky Kocourkovej Ako vzniká tornádo.

Share/Save/Bookmark