ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Hastrman (ČR 2018)

HastrmanHastrman
Romantický triler, 100 minút
Scenár: Ondřej Havelka, Petr Hudský (podľa románu Miloša Urbana). Réžia: Ondřej Havelka. Kamera: Diviš Marek. Strih: Jan Daňhel. Hudba: Petr Wajsar. Hrajú: Karel Dobrým Simona Zmrzlá, Jiří Lábus, Jan Kolařík, Jiří Maryško, David Novotný, Norbert Lichý, Vladimír Polívka, Vojtěch Hrabák, Andrea Berecková, Jan Komínek, Anna Kratochvílová, Ivan Sochor a ďalší.
Slovenská premiéra: 27. septembra 2018
Romantický a zároveň ironický príbeh hastrmana alias barona de Caus (Karel Dobrý), ktorého láska k dedinskému dievčaťu Katynce (Simona Zmrzlá) naplňuje netušeným šťastím a spaľujúcou vášňou. Barón sa vracia so svojím sluhom (Jiří Lábus) z ciest po svete, aby obnovil rybníky na svojom panstve. Ako moderný a osvietený človek sa vymyká štandardnému dedinskému životu. Stredom jeho zájmu sa stane nespútaná a výnimočná richtárova dcéra Katynka rebelujúca proti autoritám vášnivým uctievaním prírody a pohanských rituálov. Inteligentným a krásnym dievčaťom sú očarení všetci, aj učiteľ Voves (Jiří Maryško) a farár Fidelius (Jan Kolařík). Čím viac sa Katynka hastrmanovi približuje, tým viac v ňom narastajú pochybnosti, či ako človek v koži zvieraťa a zviera v človeku tentoraz obstojí... Film vznikol na motívy eponymného románu Miloša Urbana oceneného cenou Magnesia Litera.
Foto: CinemArt SK

Share/Save/Bookmark

Hell Fest: Park hrôzy (USA 2018)

Hell-Fest-Park-hrozyHell Fest
Horor, 89 minút
Scenár: Seth M. Sherwood, Blair Butler, Akela Cooper. Réžia: Gregory Plotkin. Kamera: José David Montero. Strih: David Egan, Bregory Plotkin. Hudba: Bear McCreary. Hrajú: Amy Forsyth, Reign Edwards, Bex Taylor-Klaus, Tony Todd, Roby Attal, Christian James, Matt Mercurio, Courtney Dietz, Cecil Elmore Jr. a ďalší.
Slovenská premiéra: 27. septembra 2018
Partia kamarátov si ide užiť do zábavného parku hrôzy. Uprostred strašidelných atrakcií ich však začne terorizovať a prenasledovať skutočná hrozba, maskovaný zabijak. Ako sa dovoláte pomoci na mieste, kde si všetci myslia, že šialenec, ktorý sa vás pokúša zabiť a likviduje vašich kamarátov, je súčasťou šou? Horor Hell Fest: Park hrôzy pripravili producenti populárneho seriálu Živí mŕtvi (The Walking Dead). Režisér Gregory Plotkin nie je v hororovom žánri žiadnym nováčikom. Je podpísaný pod niekoľkými dielami úspešnej série Paranormal Activity a ako strihač dával konečnú podobu a napätie filmom Nočná hra, Všetko najhoršie alebo Uteč.
Foto: Bontonfilm

Share/Save/Bookmark

Nico, 1988 (Taliansko/Belgicko 2017)

Nico-1988Nico, 1988
Životopisná hudobná dráma, 93 minút
Scenár a réžia: Susanna Nicchiarelli. Kamera: Crystel Fournier. Strih: Stefano Cravero. Hudba: Gatto Ciliegia. Hrajú: Trine Dyrholm, Calvin Demba, Karina Fernandez, Sandor Funtek, John Gordon Sinclair, Anamaria Marinca, Thomas Trabacchi a ďalší.
Slovenská premiéra: 27. septembra 2018
Sex, drogy a rock´n´roll v melancholickej biografii ženskej hudobnej ikony... Snímka sa zaoberá poslednými dvoma rokmi život Christy Päffgen – „Nico“ (Trine Dyrholm), ktorá v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch výrazne ovplyvnila hudobnú produkciu a bola jedno z múz Andyho Warhola. Film hovorí o jej poslednom turné, boji s drogami a osobnými démonmi. Je príbehom znovuzrodenia umelkyne, matky a v neposlednom rade ikony... Susana Nicchiarelli (1975), rodáčka z Ríma vyštudovala filozofiu a následne získala doktorát na Scuola Normale Superiore di Pisa. Potom vyštudovala réžiu na prestížnej rímskej Centro Sperimentale di Cinematografia. Ako filmárka začala spolupracovať najskôr s Nannim Morettim a ako režisérka sa podieľala na epickom televíznom projekte Diari della Sacher uvedenom na MFF v Benátkách. Režírovala veľa krátkych filmov, dokumentov a tiež dva animované filmy nakrútené technológiou stop-motion (Sputnik 5, Esca Viva). Jej prvý celovečerný hraný film, Cosmonauta, bol uvedený v Benátkach, kde získal cenu Controcampo. Nasledujúci film Objav za svitania bol uvedený na Rome Film Festival, teda na druhom prestížnom talianskom festivale. 5. septembra sa začal ďalší ročník prehliadky PROJEKT 100, ktorú každoročne pripravuje Asociácia slovenských filmových klubov v spolupráci so Slovenským filmovým ústavom. Do kín prinesie 11 celovečerných a 1 krátky film. Zastúpené sú tak slovenské novinky, ako aj snímky zo Zlatého fondu kinematografie a diváci vďaka PROJEKTu 100 uvidia očakávané novinky Gaspara Noého, Pawla Pawlikowskeho či Larsa von Triera. V prehliadke je aj film, ktorý si odniesol z Art Film Festu v Košiciach až dve ceny, vrátane tej hlavnej – Tiesňové volanie Gustava Möllera.
Foto: ASFK

Share/Save/Bookmark

Piadinôžka (USA 2018)

PiadinozkaSmallfoot
Animovaná rodinná komédia, 96 minút
Scenár: Jarey Kirkpatrick, Clare Sera. Réžia: Karey Kirkpatrick, Jason Reisig. Strih: Peter Ettinger. Hudba: Heitor Pereira. Slovenský dabing: Matúš Krátky, Alena Pajtinková, Zuzana Šebová, David Hartl, Peter Sklár, Sväťo Malachovský, Ján Morávek, Dano Heriban a ďalší.
Slovenská premiéra: 27. septembra 2018
Animované dobrodružstvo pre všetky vekové kategórie obráti mýtus hore nohami, keď mladý šikovný Yeti nájde niečo, o čom si myslel, že neexistuje, človeka – piadinôžku. Chýr o piadinôžke sa veľmi rýchlo rozšíri do kmeňa Yetiov. Vyvolá senzáciu nad tým, čo ešte môže byť tam vonku vo veľkom svete za ich zasneženou dedinkou. Všetko sa dozvieme v novom príbehu o priateľstve, odvahe a radosti z objavovania...
Foto: Continental film

Share/Save/Bookmark