ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Bad Boys navždy (USA 2020)

Bad-Boys-navzdyBad Boys for Life
Akčná krimikomédia, 124 minút
Scenár: Chris Bremner, Peter Craig, Joe Carnahan. Réžia:Adil El Arbi, Bilall Fallah. Kamera: Robrecht Heyvaert. Strih: Dan Lebenthal, Peter McNulty. Hudba: Lorne Balfe. Hrajú: Will Smith, Martin Lawrence, Alexander Ludwig, Vanessa Hudgens, Michael Bay, Joe Pantoliano, Paola Nuñez, Charles Mwlton, Kate del Castillo, Happy Anferson, Emily Towles, Melissa Kennemore a ďalší.
Slovenská premiéra: 23. januára 2020
Kým detektív Marcus Burnett (Martin Lawrence) sa pomaly chystá do policajného dôchodku, detektív Mike Lowrey (Will Smith) je presvedčený, že bude loviť zločincov do konca života. A to môže byť čo nevidieť – niekto sa ho totiž pokúša zabiť. Svojskí miamskí detektívi si tak naposledy musia zmerať sily s nepriateľmi v očakávanom pokračovaní populárnej akčnej komédie.
Foto: Itafilm

Share/Save/Bookmark

Králiček Jojo (USA/Nový Zéland 2019)

Kralicek-JojoJojo Rabbit
Satirická vojná dráma, 108 minút
Scenár a réžia: Taika Waititi (podľa románovej predlohy Christine Leunens). Kamera: Mihai Malaimare Jr. Strih: Tom Eagles. Hudba: Michael Giacchino. Hrajú: Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie. Scarlett Johansson, Taika Waititi, Sam Rockwell, Rebel Wilson, Alfie Allen, Stephen Merchant, Archie Yates, Luke Brandon Field, Sam Haygarth, Joe Weintraub a ďalší.
Slovenská premiéra: 23. januára 2020
Byť v nacistickej Tretej ríši malým blondiakom znamená, že máte ideálnu štartovaciu pozíciu pre život. Jedným z prvých krokov je samozrejme členstvo v organizácii Hitlerjugend, čiže v „Hitlerovej mládeži,“ čo obnáša trošku vojenského drilu, pálenie nebezpečných kníh, vyhadzovanie vecí do vzduchu, nenávidenie židov a podobné hranie si na vojakov a na vojnu. A to v partii s kopou Hitlerovi tiež veľmi oddaných kamarátov. Zmysel a cieľ to má jednoduchý: stať sa riadnym a plnohodnotným nacistom. A tým chce byť aj desaťročný chlapec Jojo (Roman Griffin Davis), ktorému v tom pomáha jeho imaginárny priateľ, tak trochu nahlúply Adolf Hitler (Taika Waititi). Adolf Jojovi radí v rôznych životných situáciách a podporuje ho v jeho správnom náckovstve. Zlom v Jojovom živote nastane v okamihu, keď zistí, že jeho mama (Scarlett Johansson) ukrýva v podkroví židovské dievča Elsa (Thomasin McKenzie). Od tejto chvíle musí malý Jojo čeliť svojmu vlastnému zaslepenému vzťahu k nacizmu, a s tým mu jeho vymyslený Hitler už môže len veľmi ťažko poradiť. Aj keď sa celkom snaží... Novozélandský režisér Taika Waititi (Thor: Ragnarok) si pre nakrúcanie exteriérov filmu Králiček Jojo vybral české mestá Žatec a Úštěk. Interiérové scény potom vznikali v barrandovských ateliéroch.
Foto: CinemArt SK

Share/Save/Bookmark

Medvedíci Boonie: Cesta do praveku (Čína 2019)

Medvedici-Boonie-Cesta-do-pravekuXiong chu mo yuan shi shi dai / Boonie Bears: Blast Into the Past
Animovaný rodinný, 90 minút
Scenár: Qin Wan, Yun Xu. Réžia: Leon Ding. Hudba: Roc Chen. Slovenský dabing: Michal Hudák, Martin Vítek, Juraj Predmerský, Sára Suchovská, Lívia Bielovič, Martina Rievajová, Miloslav Kráľ a ďalší.
Slovenská premiéra: 23. januára 2020
Vick a jeho medvedí bratia sa ocitli v praveku a nemôžu sa dostať späť. Všade okolo nich sú obrovské praveké zvieratá, ktorým beží v hlavách jediné – OBED! Počas jednej naháňačky sa naši hrdinovia rozdelia a Bruč stretáva vĺčatko menom Feifei, ktoré sa chce stať statočným bojovníkom a rozhodne sa Bruča sprevádzať cestou za bratmi. Medzitým majú Brumlo a Vick nad hlavu starostí s kmeňom domorodcov, ktorých náčelník sa do Vicka úplne zbláznil. Podarí sa našej neohrozenej partičke dostať späť domov skôr, ako bude neskoro? Dobrodružstvo, aké ešte nezažili, sa práve začína!
Foto: Continental film

Share/Save/Bookmark

Prvý zradca (Taliansko/Brazília/SRN 2010)

Prvy-zradcaIl traditore
Životopisný triler, 152 minút
Scenár: Marco Bellocchio, Valia Santella, Ludovica Rampoldi, Francesco Piccolo. Réžia: Marco Bellocchio. Kamera: Vladan Radovic. Strih: Francesca Calvelli. Hudba: Nicola Piovani. Hrajú: Pierfrancesco Favino, Luigi Lo Cascio, Fausto Russo Alesi, Maria Fernanda Cândido, Fabrizio Ferracane, Nicola CaLI, Giovanni Calcagno, Bruno Carriello, Bebo Storti, Vincenzo Pirrotta, Gabriele Cicirello, Paride Cicirello, Elia Schilton a ďalší.
Slovenská premiéra: 23. januára 2020
Taliansko osemdesiatych rokov. Klany sicílskej mafie medzi sebou neľútostne bojujú o moc. Vláde sa situácia vymyká z rúk, až kým sa neobjaví prvý zradca. Tommaso Buscetta (Pierfrancesco Favino), ktorý urobí to, čo bolo doposiaľ nepredstaviteľné. Poruší prísahu, popíše praktiky najväčšej mafiánskej organizácie Cosa Nostra a pomôže tak sudcovi Giovannimu Falconemu (Fausto Russo Alesi) dostať stovky jej členov za mreže. Onedlho sa však začne schyľovať k tvrdej pomste...Strhujúci a v mnohom pravdivý príbeh človeka, ktorý navždy zmenil svet mafie, nakrútil legendárny režisér Marco Bellocchio a bol uvedený v hlavnej súťaži na festivale v Cannes. Marco Bellocchio vyštudoval filozofiu a filmovú réžiu, začínal ako režisér krátkych a dokumentárnych filmov. Celosvetový úspech mu priniesol už jeho debut Päste vo vreckách (1965). V jeho filmografii nájdeme drámy (Víťazný pochod), komédie (Čína je blízko) aj adaptácie literárnej klasiky (Čajka, Henrich IV., Princ Homburský). Jeho filmy sú známe tým, že sú politicky angažované a často útočia na symboly talianskeho konformizmu. Na MFF v Benátkach v roku 2011 získal Zlatého leva za celoživotné dielo.
Foto: ASFK

Share/Save/Bookmark