ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

<

Dámsky klub (USA 2018)

Damsky-klubBook Club
Komédia, 103 minút
Scenár a réžia: Bill Holderman. Kamera: Andrew Dunn. Strih: Priscilla Nedd-Friendly. Hudba: Peter Nashel. Hrajú: Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen, Mary Steenburgen, Andy Garcia, Craig T. Nelson, Don Johnson, Alicia Silverstone, Richard Dreyfuss, Ef Begley Jr., Wallace Shawn, Tommy Dewey, Katie Aselton, Mircea Monroe, Sabina Friedman-Seitz, Joey Stromberg a ďalší.
Slovenská premiéra: 24. mája 2018
Životnú inšpiráciu občas nájdete na tých najnepravdepodobnejších miestach... Štvoricu dlhoročných kamarátok spája okrem pevného priateľstva spoločná záľuba v knihách. Pravidelne sa schádzajú v svojom dámskom knižnom klube. Jedného dňa sa začítajú do erotického románu Päťdesiat odtieňov sivej. Táto voľba sa ukáže viac ako len inšpiratívna. Diane (Diane Keaton) totiž nedávno ovdovela po 40-ročnom manželstve. Vivian (Jane Fonda) si užíva spoločnosť mužov, ale záväzkom sa dôsledne vyhýba. Sharon (Candice Bergen) sa aj po desaťročiach stále usiluje pozviechať z rozvodu. A manželstvo Carol (Mary Stenburgen) po 35 rokoch speje neodvratne ku koncu. Vášnivý a živočíšni svet pána Graya doslova obráti ich unavené životy hore nohami. V dámach sa opäť naplno rozhorí túžba po romantike a dobrodružstve. Nová kapitola je nielen v knihách vždy tá najlepšia... Komédia Dámsky klub sa môže pochváliť doslova plejádou tých najväčších hereckých hviezd. Úloh noblesných dám si zahrali stále okúzľujúce Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen a Mary Stenburgen. Ich pánske protiklady s neodolateľným šarmom stelesnili Andy Garcia, Don Johnson, Richard Dreyfuss a Craig T. Nelson.
Foto: Magic Box Slovakia

Share/Save/Bookmark

Solo: A Star Wars Story (USA 2018)

Solo-A-Star-Wars-StorySolo: A Star Wars Story
Akčný sci-fi, 135 minút
Scenár: Jonathan Kasdan, Lawrence Kasdan. Réžia: Ron Howard. Kamera: Bradford Young. Strih: Chris Dickens. Hudba: John Powell. Hrajú: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover, Paul Bettany, Thandie Newton, Phoebe Walter-Bridge, Joonas Suotamo, Richard Dixon, Ian Kenny, Jon Favreau, Warwick Davis, Clint Howard, Lily Newmark a ďalší.
Slovenská premiéra: 24. mája 2018
Prvé dobrodružstvo Hana Sola – najcharizmatickejšieho a najobľúbenejšieho kriminálnika v galaxii... Naloďte sa na Millennium Falcon a vydajte sa do praďalekej galaxie v najnovšom pokračovaní ságy Star Wars. Prostredníctvom série eskapád hlboko v temnom a nebezpečnom zločineckom svete sa Han Solo (Alden Ehrenreich) stretáva nielen so svojím budúcim kopilotom Chewbaccom (Joonas Suotamo), ale aj so známym notorickým gamblerom Landom Calrissianom (Donald Glover). Spolu pokračujú v ceste, ktorá určuje smer jedného z najnepravdepodobnejších hrdinov... Druhý príbeh z produkcie Lucasfilm prichádza na slovenské plátna dva roky od uvedenia Rogue One: Star Wars Story. Solo: A Star Wars Story prináša pôsobivé spojenie starých známych v koži nových hrdinov. Úloha obsadenia hlavného hrdinu bola pre produkčný tím skutočnou výzvou. Nehľadali totiž mladšiu kópiu Harrisona Forda, hľadali niekoho výnimočného. Alden Ehrenreich bol jedným z prvých hercov, ktorí pripadali v úvahu. Nebol všeobecne známy, nedal sa teda považovať za mainstream. Avšak jeho herecké výkony vo filmoch ako napríklad Hail, Caesar či Modrý Jazmín pri výbere zaujali a zároveň presvedčili filmárov do takej miery, že sa z neho stal mladý Han.
Foto: Saturn Entertainment

Share/Save/Bookmark

Lekcia (Francúzsko 2017)

LekciaL´atelier
Dráma, 114 minút
Scenár: Laurent Cantet, Robin Campillo. Réžia: Laurent Cantet. Kamera: Pierre Milon. Strih: Mathilde Muyard. Hudba: Edouard Pons, Bedis Tir. Hrajú: Marina Foïs, Matthieu Lucci, Florian Beaujean, Mamadou Doumbia, Mélissa Guilbert, Warda Rammach, Julien Souve, Issam Talbi, Olivier Thouret, Charlie Barde, Youcef Agal a ďalší.
Slovenská premiéra: 24. mája 2018
Film sa odohráva počas jedného leta v meste La Ciotat blízko Marseille, ktoré bolo kedysi známym prístavom, ale pred 25 rokmi ho zavreli. Práve tu sa koná workshop tvorivého písania pre siedmich mladých ľudí, ktorí hľadajú svoje miesto v spoločnosti. Seminár vedie úspešná spisovateľka Olivie Dejazet (Marina Foïs). Účastníkov požiada, aby napísali fikciu noir, prepojenú na priemyselnú minulosť ich rodného mesta. Lekciu po lekcii začne jeden z nich, Antoine (Matthieu Lucci), ktorého väčšmi trápia problémy súčasného sveta, budiť pozornosť svojou provokáciou, agresiou a odporom voči každému, vrátane Olivie. Napätie sa zvyšuje, keď číta svoj príbeh o masovej vražde očami páchateľa, ktorému až podozrivo dobre rozumie. Od tejto chvíle Olivia pociťuje, ako ju Antoine neodolateľne priťahuje, ale súčasne aj odpudzuje...
Foto: ASFK

Share/Save/Bookmark

Deadpool 2 (USA 2018)

Deadpool 2-2Deadpool 2
Akčná sci-fi komédia, 119 minút
Scenár: Rhett Reese, Paul Wernick, Ryan Reynolds (podľa komiksovej predlohy Roba Liefelda a Fabiana Niciezu). Réžia: David Leitch. Kamera: Jonathan Sela. Strih: Craig Alpert, Elisabet Ronaldsdóttir, Dirk Westervelt. Hudba: Tyler Bates. Hrajú: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Bvaccarin, Zazie Beetz, Brianna Hildebrand, Bill Skarsgård, T. J. Miller, Terry Crews, Rob Delaney, Lewis Tan, Julian Dennison, Leslie Uggams, Karan Soni, Luke Roessler a ďalší.
Slovenská premiéra: 17. mája 2018
Pripravte sa na druhý príchod Wade Wilsona alias Deadpoola (Ryan Reynolds). Možno s ním prežijeme okamžiky, keď ako kuchár prežíva smrtiaci hovädzí útok a hneď potom prahne po splnení svojho veľkého sna: stať sa najvyhľadávanejším barmanom v Mayberry. A súčasne sa chce vyrovnať s tým, že úplne stratil chuť a snaží sa teda znovuobjaviť správne životné korenie. Bojuje s nindžami aj s japonskou jakuzou a vzdoruje svorke sexuálne agresívnych psov. Deadpool tiež vyráža do sveta, aby objavil významné životné hodnoty: rodinu, priateľstvo, novú chuť prežívať dobrodružstvo a tiež, aby si zaslúžil vytúžený hrnček s nápisom „Najlepší milovník na svete“. Alebo nie? Deadpool je skrátka chlapík mnohých podôb, aj keď tá jeho pravá, ukrytá pod maskou, je pekne hnusná. Ale za to nemôže. Čo avšak neplatí o jeho dosť čiernom zmysle pre humor a netradičnému prístupu k superhrdinským pravidlám fair play... Sequel úspešnej komiksovej komédie z roku 2016.
Foto: CinemArt SK

Share/Save/Bookmark