ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Kto je ďalší? (SR 2018)

Kto-je-dalsiWho´s Next
Dráma, 90 minút
Scenár a réžia. Miro Drobný. Kamera: Richard Žolko. Strih: Miroslav Gerbel, Dominik Reisel. Hudba: Šimon Tomáš. Hrajú: Alessia Caparelli, Brian Caspe, Angela Nikolau, Anita Sonnberger, Peter Brajerčík, Stanislav Staško, Vitaliy Raskalov, Vadim Makhorova ďalší.
Slovenská premiéra: 22. augusta 2019
Nový kontroverzný film Kto je ďalší? režiséra a scenáristu Mira Drobného, ktorý je autorom úspešných projektov Rytmus – sídliskový sen a ovce.sk, sa inšpiroval tromi skutočnými príbehmi zo Slovenska, Ruska a Kanady. Osudy hlavných hrdinov zmenil internet a priviedol ich až na hranicu života a smrti. Prvý príbeh zobrazuje momentálne veľmi aktuálnu tému – kyberšikanu. Šnúru koncertov končí raperka Aless (Aless Caparelli) predstavením vo svojom rodnom meste. Do hľadiska sa posadia učitelia a spolužiaci, ktorí ju pred pár rokmi dohnali až k pokusu o samovraždu. Po tejto tragédii začala písať texty a spievať. Rozhodla sa, že raz sa vráti a všetko im povie priamo do očí. Televízny štáb zapína kamery a zachytáva Alessin posledný boj so šikanou... Extrémny fenomén „rooftopping“ predstavia v druhom príbehu dvaja najznámejší rooftopperi na svete Oleg (Vitaliy Raskalov)a Vadim (Vadim Makhorov). S kamerami na hlavách a bez akéhokoľvek istenia protizákonne zdolávajú jednu výškovú budovu za druhou po celom svete. Ich slávu zatieňuje iba krásna Angela (Angela Nikolau). Rozhodnú sa, že na výstup v areáli atómovej elektrárni priberú aj ju. Riskujú svoje životy, ale i jej srdce, len aby získali najkrajší záber s najväčším počtom lajkov... Tretí príbeh sa sústredil na tému sexuálneho zneužívania. V hlavných úlohách sa v ňom predstavia americký herec Brian Caspe (Hellboy, Mission Impossible, Operácia Anthropoid) a mladá Američanka Anita Sonnberger, ktorá hrá dievča dotlačené do bezvýchodiskovej situácie s rozhodnutím prehovoriť. Aj keď, nie tak úplne. Začne rozprávať svoj príbeh sexuálneho vydierania bez toho, aby vyslovila čo i len jedno slovo. Bude to stačiť na jej záchranu? Známu slovenskú speváčku Celeste Buckingham príbeh mladého dievčaťa oslovil natoľko, že sa rozhodla pripraviť k filmu titulnú pieseň pod názvom Voiceless. Ďalšie titulné skladby k filmu pripravila spevácka hviezda svetového formátu Demi Lovato a už spomínaná slovenská raperka Aless. Víťazné ocenenia si film už odniesol z medzinárodného festivalu v Minsku a v Moskve. Medzi ďalšie ocenenia patria nominácie na 21. ročníku MFF v Barcelone, 12. ročníku MFF v škótskom Glasgowe, 20. ročníku MFF vo francúzskom Aubagne. Ďalšie ocenenia prišli z festivalov v Bukurešti, Istanbule, Mumbai, Lagose či amerického Kentucky.
Foto: Bontonfilm

Share/Save/Bookmark

Nevesta na zabitie (USA 3019)

Nevesta-na-zabitieReady or Not
Hororová komédia, 96 minút
Scenár: Guy Busick, Ryan Murphy. Réžia. Matt Bettinelli-Olpin. Kamera: Brett Jutkiewicz. Strih: Terel Gibson. Hudba: Brian Tyler. Hrajú: Samara Weaving, Adam Brody, Mark O´Brien, Henry Czerny, Andie MacDowell, Melanie Scrofano, Kritian Bruun, Nicky Guadagni, Elyse Levesque, John Ralston, Liam MacDonald, Ethan Tavares, Hanneke Talbot a ďalší.
Slovenská premiéra: 22. augusta 2019
Grace (Samara Weaving) si berie za muža Alexa Le Domasa (Mark O’Brien), fešného a úspešného mladíka z bohatej rodiny, ktorá svoje bohatstvo získala vymýšľaním a predajom stolných hier. Veľa dievčat o takúto lásku márne usiluje alebo intenzívne sníva. Grace navyše týmto sobášom získa aj rodinu, pretože krutý osud z nej pred časom urobil sirotu. Le Domasovci síce nepôsobia úplne bežným štandardným dojmom, nie každý z nich sa z tohto spojenia raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná, a tak tomu nevenuje veľkú pozornosť. Po obrade sa Grace dozvie, že je teraz skoro oficiálnou súčasťou rodiny Le Domasovcov. Aby jej prijatie bolo dokonalé, musí si s nimi po polnoci zahrať niektorú z ich tradičných rodinných hier, ktorú si sama vyžrebuje. Jej voľba padne na schovávačku. Pravidlá sú jednoduché, nevesta sa musí ukryť tak, aby ju do svitania nikto z jej novej rodiny nenašiel. Celkom jednoduché. Grace však netuší, že kým si vo veľkom sídle Le Domasovcov hľadá vhodný úkryt, jej budúci príbuzní a ich služobníctvo vyťahujú rôzne strelné, bodné aj sečné zbrane. Lov na nevestu sa môže začať. Grace našťastie veľmi skoro pochopí, ktorá bije a rozhodne sa, že svoju kožu nepredá lacno. Keď zdanlivo krehkú nevestu zaženiete do kúta, nebuďte prekvapení , že sa začne brániť. Táto svadobná noc bude krvavá a dlhá, a je dosť možné, že na jej konci nezostanú žiadni živí svadobčania.
Foto: CinemArt SK

Share/Save/Bookmark

Bécassine! (Francúzsko 2018)

BecassineBécassine!
Komédia, 102 minút
Scenár a réžia: Bruno Podalydès. Kamera: Patrick Blossier. Strih: Christel Dewynter. Hrajú: Emeline Bayart, Karin Viard, Maya Compagne, Denis Podalydès, Bruno Podalydès, Michel Vuillermoz, Josiane Balasko, Isabelle Candelier, Jean-Noël Brouté, Philippe Uchan, Vimala Pons, Claude Perron a ďalší.
Slovenská premiéra: 15. augusta 2019
Bécassine (Emeline Bayart) sa narodila na skromnej bretónskej farme v deň, keď ponad dedinu prelietali sluky. Svoju detskú naivnosť si zachová nedotknutú aj v dospelosti. Sníva o odchode do Paríža, ale stretnutie s Loulotte (Maya Compagne), malým dievčatkom, ktoré si adoptuje markíza Hermine de Grand-Air (Karin Viard), obráti jej život naruby. Stane sa jej pestúnkou a vytvorí sa medzi nimi silná spolupatričnosť. Na zámku vládne radostný poryv. Ale dokedy? Dlhy narastajú a príchod nedôveryhodného gréckeho bábkara veci len skomplikuje. Nikto však neráta s Bécassine, ktorá opäť raz dokáže, že je ženou činu... Adaptácia slávneho rovnomenného komiksu J. P. Pinchona.
Foto: Film Europe Media Company

Share/Save/Bookmark

Diego Maradona (Veľká Británia 2019)

MaradonaDiego Maradona
Dokumentárny športový, 130 minút
Réžia: Asif Kapadia. Strih: Chris King. Hudba: Antonio Pinto. Hrajú: Diego Armando Maradona, Claudia Villafañe, Corrado Ferlaino, Cristiana Sinagra, Maria Rosa Maradona a ďalší.
Slovenská premiéra: 15. augusta 2019
Diego Armando Maradona je usmievavý chlapec z predmestia, ktorý miluje futbal a svoju veľkú rodinu. Vďaka obrovskému talentu plní sny sebe, svojim blízkym i stovkám miliónom fanúšikom po celom svete. V Neapoli, kde aj diabli potrebujú svojich bodyguardov, sa Diego stáva bohom. Fanatický obdiv a slávu je ťažké ustáť a Diego skrýva svoju ľudskú tvár čím ďalej viac pod maskou Maradonu. Tomu nie sú cudzie divoké večierky, nevery, podvody, kokaín a pletky s mafiou. Zničujúca špirála sa rozkrúca... Strhujúci portrét jednej z najslávnejších kontroverzných osobností vôbec, poskladal držiteľ Oscara Asif Kapadia (Senna, Amy) z vyše 500 záberov z Maradonovho súkromného archívu.
Foto: Continental film

Share/Save/Bookmark