ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Lietajúci Cyprián už má svoju pesničku !

cyprian_logo_resizeTvorcovia filmu Legenda o Lietajúcom Cypriánovi nedávno oslovili Zuzanu Smatanovú, či by nezložila titulnú skladbu. Zuzana si pozrela pracovnú verziu filmu a jej pieseň Lietajúci Cyprián je na svete.

„Ďakujem režisérke a vôbec tvorcom filmu za príležitosť napísať skladbu pre historický film. Prijala som to ako veľkú výzvu, pretože je to moja prvá skúsenosť s celovečerným filmom. Je to niečo úplne iné písať pesničku na radový album a pesničku do filmu. Musela som myslieť na dej filmu a jeho celkovú myšlienku, aby som ju z časti vystihla aj v texte. Počas písania skladby som veľmi často pozerala trailer a ukážky z filmu, aby som sa dostala do atmosféry, nech ju titulná pesnička v sebe nesie. Už na začiatku som cítila, že chcem, aby v pesničke zaznela priečna flauta, ktorá tomu dodá slovanskosť a nádych histórie, tak som ju tam nahrala a vytvorila ňou nosný motív skladby. Príbeh filmu ma nadchol. Je o premene človeka, o pokání a odpúšťaní. Tvorcovia na ňom pracovali veľmi dlho a výsledok myslím stojí za to. Už teraz viem, že sa môžeme opäť tešiť na skvelý slovenský film, a som vďačná za to, že aj ja môžem byť takto jeho malou súčasťou.“ hovori Zuzana Smatanová.

Skladbu Lietajúci Cyprián po dohovore s vydavateľom Sony Music od dnes 6.mája nasadzuje FUN rádio, mediálny partner filmu.
Slovensko – poľský historicko-dobrodružný film z producentskej dielne Magic Seven v koprodukcii s STV režisérky a scenáristky Mariany Čengel Solčanskej o tajomnom mníchovi (Marko Igonda), ktorý kedysi žil na Červenom kláštore , bude mať v našich kinách premiéru v lete 2010.

Share/Save/Bookmark